circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Театрі ім. Магара показали виставу «Таїна буття»

14.02.2018, 20:03

text
Поділитися:

Інший Франко. Яким було життя українського письменника? Що турбувало його та якими були його взаємини з жінками? Відповіді на ці питання намагалися дати актори театру Магара. На малій сцені показали виставу “Таїна буття”.

Так Ольга Хоружинська прийняла рішення стати дружиною Івана Франка. Про їх стосунки зі сцени розповідають актори театру Магара. Згодом, Франко та Хоружинська обвінчалися. Вона стала йому не просто дружиною, а й помічницею у письменницькій справі, але Франко її не кохав. Не зважаючи на це жінка все свої життя присвятила чоловікові, і не помічала його захоплень іншими жінками. Постійне напруження та переживання, зломили Хоружинську. У жінки почалися психічні розлади. Актриса Галина Капралова зазначає, роль надзвичайно складна емоційно, але така, про яку мріють більшість.

Галина Капралова, акторка театру ім. Магара, каже, поряд із такою надзвичайною особистістю, як Франко, не могла бути звичайна жінка. Його життєвий шлях — це її особистий внесок і в його творчість, і в його життя і для нас усіх.

За своє життя Іван Франко кохав декількох жінок. Одна з них Целіна Зигмунтовська. Почуття до неї надихали письменника на поезію. Актор Сергій Собержанський каже, працюючи над роллю намагався зрозуміти мотиви поведінки Івана Франка та виправдати його. Хотів показати свого персонажа не як великого каменяра, яким звикли його вважати, а як звичайну людину.

Виставу «Таїня буття» в театрі Магара поставили за однойменною п’єсою Тетяни Іващенко. Працювали над нею місяць. Режисерка Тетяна Лещова розповідає, у спектаклі хотіли показати сучасний погляд на постать Франка. Каже він був не лише видатним письменником, а й надзвичайно складною особистістю.

Спектакль «Таїна буття» в театрі Магара покажуть 17 лютого та 10 березня. Актори запрошують всіх, кому цікава постать письменника. Та тих, хто хоче більше дізнатися про особисте життя Івана Франка.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: