circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Токмаку планують будівництво біологічної ТЕЦ

18.10.2018, 10:13

text
Поділитися:

Перебуваючи з робочою поїздкою у Токмацькому районі, до громадського обговорення долучився голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. Очільник регіону також поспілкувався з керівництвом району, міста та адміністративно-господарським активом та інвесторами, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– Головна тема сьогоднішньої зустрічі – ті питання, які виникли у місцевої громади щодо роботи інвестора. Останнім часом все більше виникає проблем з новими інвесторами, які хочуть працювати на території, проте певні ініціативні групи намагаються цьому завадити, аби отримати від цього зиск. Учора, спілкуючись з жителями Вільнянщини, я зрозумів, чому люди проти того, щоб на їх території видобувались корисні копалини. Та в Токмаку йдеться про котельні на біомасі. Тож нині ми зібралися разом з інвестором, аби обговорити всі нюанси та спірні питання, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами співзасновника Української асоціації відновлюваної енергетики Ігоря Тинного, нині на території Токмака пропонується створити біоТЕЦ, яка працюватиме на пелетах із лушпиння соняшника та соломи. Загальна вартість проекту – 12,5 мільйона євро. За даними розробників проекту, електрична потужність біоТЕЦ складе 8,6 МВт, а теплова – 38 МВт. БіоТЕЦ зможе замістити щонайменше 3 млн. м³ газу в опалювальний період та забезпечити місто тепловою енергією і гарячою водою.

Окрему увагу в рамках громадських обговорень Костянтин Бриль приділив тим проблемам, які інвестор допоможе вирішити громаді. Зокрема, нині Токмак заборгував 16 мільйонів гривень за опалення, що ставить під загрозу можливість розпочати опалювальний сезон. Крім цього, місцева влада не встигає освоїти навіть уже виділені кошти, не кажучи про інші економічні показники. Зокрема, в поточному році для Токмака було виділено 44 мільйони гривень з екофонду. Та з них використано тільки 30%. Хоча, наприклад, Мелітополь дуже активно освоїв надані кошти.

Голова облдержадміністрації підкреслив, що це не зовсім правильно, коли громада проти проекту, який у майбутньому може позитивно позначитись на тарифах на тепло. Тим паче, коли замість того, щоб почути пропозицію, громада приділяє більше уваги незрозумілим чуткам.

– Я проти брехні та перекручування ситуації. Нині ми почули запитання щодо можливого спалення сміття чи використання води у чималих масштабах. Тож, підсумовуючи обговорення, хочу сказати, що насамперед я підтримую громаду. Проте одночасно я не можу заважати інвестору. Адже все має відбуватись згідно із законодавством України. Я за те, щоб уся процедура відбувалася чесно та справедливо. Тож інвестор має не тільки детально роз’яснити громаді всі нюанси діяльності, а й підписати відповідний меморандум, де будуть зафіксовані всі обіцянки та плани, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: