circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Василівському районі прискорять формування громад

14.12.2018, 11:56

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль здійснив робочу поїздку до Василівського району, де взяв участь у обговоренні Перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки. На розширене засідання з цього приводу зібралися члени Ради регіонального розвитку, депутати обласної та районної рад, керівництво місцевої влади, сільські, селищні голови та представники об’єднаних територіальних громад, керівники та працівники підприємств, установ, організацій району.

– Головна мета цих обговорень – проведення детального аналізу проведеної роботи. Аби ми розуміли, що вже зроблено і на чому варто зосередитися в першу чергу під час визначення переліку об’єктів, які будуть опрацьовуватись у найближчі три роки. Хочу наголосити, що на основі планів перспективного розвитку кожного району буде створено план всієї області, який я особисто буду захищати перед Президентом України Петром Порошенком. У пріоритеті мають бути водопроводи, дороги, школи та дитсадки. Ще один важливий акцент – створення нових амбулаторій з транспортом, обладнанням та житлом для лікарів. Звичайно, варто зосередитися на об’єктах, які вже розпочато і потребують завершення. А вже потім – проектувати нові. Більше того, саме проектанти мають працювати над будівництвом, аби ми не втрачали часу, якщо певний проект потребуватиме доопрацювання, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У своїй доповіді голова Василівської районної державної адміністрації Валерій Кошеленко відзначив основні напрямки розвитку території.

– Одним із пріоритетних напрямків є розвиток економічної галузі, промисловості та інфраструктури. Протягом останніх трьох років у районі успішно відбувається освоєння капітальних інвестицій та державних субвенцій, спрямованих на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку території. Проведено ряд якісних будівельно-ремонтних робіт, зокрема: капітальний ремонт Тополинської, Долинської, Василівської та Степногірської ЗОШ; здійснено реконструкцію повітряних ліній електромереж та водоводів, капітальний ремонт доріг; забезпечено стабільний розвиток сільськогосподарської галузі, розпочато будівництво сонячних електростанцій у смт. Степногірськ та с. Мала Білозерка, – повідомив голова райдержадміністрації.

За словами Валерія Кошеленка, нині на території Дніпрорудненської міської ради проводяться підготовчі роботи з будівництва електростанції з вироблення електричної енергії з відновлювальних джерел на території 27 га. На території Степногірської селищної ради триває робота по залученню інвестицій – затверджено детальний план території для розміщення підприємства з виробництва карбіду кремнію. У перспективі планується подальше залучення інвестицій, здійснення фінансування об’єктів соціальної сфери та комунальної інфраструктури, поліпшення якості доріг загального користування, залучення суб’єктів малого та середнього бізнесу до реалізації державної регуляторної політики і сфери підприємництва, а також забезпечення реалізації державно-приватного партнерства та концесійної діяльності.

У галузі охорони здоров’я у Василівському районі сьогодні тривають масштабні зміни. В минулому році було створено Василівський госпітальний округ. Пріоритетним напрямком на прийдешні роки місцева громада визначає: будівництво нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини в сільській місцевості, створення лабораторно-діагностичних кабінетів у амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, створення фізіотерапевтичних кабінетів у амбулаторіях, належне матеріально-технічне забезпечення первинної ланки медичних закладів, придбання легкових автомобілів, створення кабінету безперервної цілодобової медичної допомоги в режимі 24/7.

Наостанок очільник регіону звернув увагу присутніх стан реалізації реформи децентралізації влади, яка у Василівському районі просувається занадто повільно.

– Мене турбує ваша робота в напрямку створення об’єднаних територіальних громад. Адже нині у Василівському районі створено тільки Підгірненську ОТГ. Це, мабуть, найгірша робота в області. Тож прошу вас приділити увагу цьому напрямку. Ви маєте зрозуміти – точку неповернення держава вже пройшла. І двох систем управління не буде. Тож нині варто прискорити роботу щодо об’єднання та подальшого розвитку територій, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: