circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Великобілозерському районі вирішили конфлікт навколо ліквідації шкіл

12.10.2018, 09:43

text
Поділитися:

Відповідний документ підписали Запорізька обласна державна адміністрація в особі голови Костянтина Бриля, Департамент освіти і науки ОДА та Великобілозерська сільська рада Великобілозерського району Запорізької області.

Як повідомив сільський голова Великобілозерської сільської ради Ігор Батрак, у зв’язку з припиненням шляхом ліквідації Великобілозерської школі І-ІІ ступенів №4 та Великобілозерської школи І-ІІ ступенів №6 у районі склалася певна негативна ситуація.

З метою створення умов для стабілізації фінансового стану освіти громади ще навесні 2018 року було розглянуто проектну потужність шкіл і видатки на навчальні заклади. Рішеннями сесії Великобілозерської сільської ради від 6.06.18 р. фактично ліквідовано дві школи, які до цього часу працювали, мали учнівський контингент, були укомплектовані кадрами та мали матеріально-технічну базу.

Однак з початку нового навчального року у школах №4 і №6 жителями села самовільно відновлено освітній процес: у відремонтованих батьками класах учителі здійснюють освітній процес, у якому беруть участь: у школі №4 – 54 учні і дев’ять учителів, у школі №6 – 60 учнів та 11 вчителів. Усі вони юридично мали би працювати та навчатися в опорному закладі – НВК №1. Та через неврегульованість питання вчителі не отримують зарплатні, діти – підручники, а майбутній опалювальний сезон взагалі знаходиться під загрозою.

За словами Костянтина Бриля, насамперед у розв’язанні цього питання мають бути враховані інтереси дітей.

– Перш за все ми маємо подбати про наших дітей. Крім цього, забезпечення реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на шкільну освіту є одним з основних завдань органів виконавчої влади. Тож нині, ретельно вивчивши всі нюанси питання, нами було прийнято спільне рішення про те, що вчителі, учні та матеріальна база будуть офіційно оформлені в опорному закладі – НВК №1. При цьому до остаточного врегулювання ситуації всі освітні послуги надаватимуться у школах №4 і №6, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У рамках підписаного Меморандуму Департамент освіти і науки облдержадміністрації в межах своїх повноважень надаватиме сільраді методичну та консультативну допомогу для забезпечення реалізації права на шкільну освіту дітей с. Велика Білозерка, які навчалися у Великобілозерській школі І-ІІ ступенів №4 та Великобілозерській школі І-ІІ ступенів №6.

У свою чергу, сільрада в межах повноважень організовує документальну передачу мережі класів шкіл №4 та №6 з учнівськими контингентами в повному обсязі для обліку до мережі Великобілозерського навчально-виховного комплексу №1 (школа-дитячий садок) Великобілозерської сільської ради. Крім цього, забезпечує прийняття педагогічних працівників шкіл №4 та №6 на роботу в НВК №1, проведення їх тарифікації відповідно до зміненої мережі класів і учнівських контингентів і здійснення нарахування та виплати заробітної плати; організовує освітній процес протягом 2018/2019 навчального року у відповідних приміщеннях, забезпечує передачу палива, яке обліковується на балансах шкіл №4 і №6, до НВК № 1; організовує протягом опалювального періоду опалення приміщень, які розташовані за адресами: вул. Травнева, 53, і вул. Центральна, 290 с. Велика Білозерка, за рахунок твердого палива НВК №1. На наступних сесіях сільської ради буде розглянуто питання щодо створення з 01.09.2019 на базі НВК №1 опорного закладу.

Сторони погодились, що у випадку некомплектації класів базової середньої школи вказані класи формуються у складі НВК №1.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: