circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У власність Запоріжжя повернули ділянку вартістю 27 млн грн

19.10.2017, 09:29

text
Поділитися:

Запорізькою місцевою прокуратурою №1 забезпечено реальне виконання судового рішення про розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки в Олександрівському районі м. Запоріжжя вартістю понад 27,5 млн. грн.

Так, у травні цього року Запорізькою місцевою прокуратурою №1 пред’явлено до господарського суду Запорізької області позовну заяву в інтересах держави в особі Запорізької міської ради про розірвання договору оренди землі та зобов’язання повернути територіальній громаді земельну ділянку площею 0,7394 га по вул. Шкільній у Запоріжжі, повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області.

Судом встановлено, що одне з приватних підприємств міста у 2010 році отримало в оренду земельну ділянку для торгового комплексу шляхом добудови раніше придбаного у держави об’єкта незавершеного будівництва. Проте у подальшому на підставі судового рішення договір купівлі-продажу об’єкта незавершеного будівництва було розірвано у зв’язку із не виконанням підприємством взятих на себе за договором зобов’язань щодо завершення будівництва у строк до 01.01.2016.

Відповідно до положень ст.19 Закону України «Про особливості приватизації об’єктів незавершеного будівництва» розірвання договору купівлі-продажу об’єкта незавершеного будівництва є підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки, на якій розташовано об’єкт незавершеного будівництва.

Подальше забезпечення орендних відносин щодо вказаної земельної ділянки несло загрозу забудови приватним підприємством вільної частини земельної ділянки, незважаючи на те, що договір купівлі-продажу об’єктів незавершеного будівництва вже було розірвано. Адже на вказаній земельній ділянці наявна також вільна від недобудови частина.

Окрім того, подальше використання приватним підприємством зазначеної земельної ділянки порушувало суспільний інтерес, який полягає у належному благоустрої території міста Запоріжжя, завершенні будівництва недобудованого об’єкту, який в існуючому вигляді несе загрозу мешканцям міста, у тому числі жителям прилеглих будинків.

Рішенням господарського суду Запорізької області позовну заяву Запорізької місцевої прокуратури №1 задоволено у повному обсязі.

Наразі місцевою прокуратурою забезпечено повне реальне виконання вказаного судового рішення як в частині розірвання договору оренди, шляхом внесення відповідних даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, так і щодо повернення земельної ділянки Запорізькій міській раді, шляхом підписання акту приймання-передачі земельної ділянки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: