circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі активізують боротьбу з нелегальною торгівлею спиртними напоями

25.03.2021, 08:34

text
Поділитися:

Напередодні у Запорізькій міській раді відбулась нарада двох депутатських комісій – з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та протидії корупції та з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг. Разом комісії обговорили методи боротьби з алкогольними закладами, яких в народі називають «наливайками».

В обговоренні проблемного питання також взяли участь представники Державної фіскальної служби, поліції, прокуратури та Держпродпотребслужби. Головне питання – чому «наливайки» так стрімко розвиваються в Запоріжжі і як це зупинити.

– Ситуація виходить з-під контролю. До нас масово звертаються жителі, скаржаться на недобросовісну роботу «наливайок», на погіршення криміногенної ситуації біля їхніх будинків. Цього не можна допустити. Ми, як і міський голова, займаємо чітку позицію з цього приводу. Вважаємо, що проблему потрібно вирішувати комплексно, тому й зібрали тут сьогодні фахівців з різних сфер, – розповів голова депутатської комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та протидії корупції Запорізької міської ради Дмитро Сірий.

У ході обговорення прийшли до висновку, що правова база України, яка стосується видачі ліцензій на продаж спиртного, застаріла. Так, підприємці досі працюють відповідно до закону 1995 року. Згідно з положенням, ліцензія видається всім, хто подав відповідну заяву і сплатив від 500 до 8000 грн на рік за продаж алкоголю. Позбавити ліцензії можна тільки, якщо сума є несплаченою або в разі продажу спиртного неповнолітнім.

На думку депутатів, варіантом вирішення проблеми з «наливайками» могло б стати посилення правил отримання та користування ліцензією. Від членів наради надходили різні пропозиції – від збільшення штрафів для тих, хто торгує алкоголем «з-під прилавка», до організації регулярних рейдів.

Загалом вирішили, що потрібно вносити зміни в місцеві регуляторні документи або направляти свої пропозиції на розгляд до Верховної Ради з проханням врегулювати законодавство.

За підсумками зустрічі члени депутатських комісій прийняли рішення створити робочу групу, куди увійдуть профільні фахівці всіх відповідальних підрозділів. Разом вони повинні розробити план дій і підготувати подальші матеріали для розгляду на сесії міськради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: