circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі археологи вивчають одразу кілька стародавніх затонулих суден

01.03.2021, 18:10

text
Поділитися:

Нині на території, що неподалік острова Хортиця, знаходиться щонайменше десяток затонулих суден різних історичних епох. Від стародавніх човнів-довбанок до військових і торговельних кораблів. Тож головне завдання для істориків — зберегти та докладно вивчити усі знайдені пам’ятки.

Цьогоріч експедиція із дослідження річкового дна на Старому Дніпрі тривала із 25-го лютого. Фахівці розповідають, роботи вирішили виконати взимку, адже зараз видимість у воді наближається до 5-ти метрів. Тож є можливість більш детально ознайомитись із затонулими плавзасобами. Зараз археологи вивчають одразу кілька таких історичних знахідок.

Дослідження під водою здійснюються безконтактним методом. Фахівці мають зробити кілька тисяч фотографій і вже у лабораторії розроблять точну тривимірну модель кожного судна та опишуть їхні конструкції.

Вже після створення 3D-моделей підводні знахідки мають внести до Реєстру нерухомих пам’яток України. Тим часом на такі дослідження чекає ще один унікальний експонат, прихований під водою. Це човен скіфської епохи, датований третім століттям до нашої ери.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: