circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі безкоштовно тестували на ВІЛ

01.12.2021, 20:10

text
Поділитися:

1 грудня — всесвітній день боротьби зі СНІДом. Дата покликана нагадати та акцентувати увагу на проблемі, що існує в усьому світі. У Запоріжжі до цієї дати відбулась акція “Протестовані – Загартовані”, під час якої усі охочі могли пройти тестування на ВІЛ та отримати консультацію фахівців у спеціальному автобусі.

На тестування необхідно лише 15 хв. Жителька Запоріжжя Антоніна теж прийшла пройти обстеження. Каже, робити його має кожен свідомий громадянин. Додає, минулого року робила тест вдома.

На важливості тестувань наголошують медики та волонтери. Зазначають, нині на обліку в закладах охорони здоров’я області близько 5 тис. ВІЛ-інфікованих людей. Заразитися вірусом імунодефіциту людини можна через кров, незахищений статевий контакт. Також передатися інфекція може від матері дитині під час народження, якщо мама не приймає антиретровірусну терапію.

Заввідділом моніторингу оцінки обласного центру “СНІД” обласної інфекційної лікарні Олена Велигодська зазначає, якщо під час тестування виявляється позитивний результат, людину направляють до центру СНІД на вул. Сталеварів, 28. Далі її беруть на медоблік. Завдання центру «СНІД» – призначити терапію якнайшвидше. І вже ввечері людина може прийняти першу пігулку для лікування ВІЛ-інфекції.

Протестуватися безкоштовно на ВІЛ у всіх охочих є можливість не лише сьогодні. Окрім Центру СНІД обласної інфекційної лікарні, тестування проводять чимало організацій. Обстеження безкоштовне, конфіденційне та анонімне.

Зазвичай під час таких 3-годинних акцій близько 50 людей проходять тестування на ВІЛ.

Першими новини з’являються у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: