circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі дізнавалися чи реальною є пенсія “дітей війни”

04.12.2018, 16:03

text
Поділитися:

Отримуючи цей статус, людині автоматично надається надбавка до щомісячних виплат. Це засвідчують закон та постанова Пенсійного Фонду України. Проте деякі пенсіонери не отримали додаткових коштів. Відтак люди вимагають перерахунку державної допомоги.

Закон про соціальний захист дітей війни Верховна Рада України ухвалила у 2004-му році. У ньому зазначено – доплату до пенсій мають отримати ті, кому не виповнилось 18-ти років до закінчення Другої світової війни. До категорії таких людей належить і Веніамін Нежевенко. Зазначає: протягом 7 років не помітив жодних надбавок. Пенсіонер каже, що під час нарахування виплат основна пенсія за віком зменшувалась на таку ж саму суму.

Згідно з чинним законодавством доплата має становити 30% від мінімальної пенсії. У листі, який направили до Запорізького відділення Пенсійного фонду від ПФУ України, зазначили, що виплати здійснюють за допомогою нової програми розрахунку. Вона автоматично знімає всі надбавки. Запровадження такого правила Веніамін Нежевенко зрозуміти не може.

Щоб привернути увагу до цієї ситуації, Веніамін Нежевенко вже звернувся до усіх інстанцій різного рівня. Зараз інформацію, надану пенсіонером, перевіряють правоохоронці. У Запорізькій прокуратурі №2 кажуть, що збій у розрахунках відбувся через алгоритм, який прораховує пенсії.

У Пенсійному фонді на камеру коментувати процес нарахування пенсій “дітям війни” відмовились. Тож ми звернулись до установи з офіційним запитом. Відповідь надійшла факсом. У листі зазначено: підвищені пенсії “дітям війни” сплачуються у розмірах установлених постановою Кабміну. А розмір виплати може змінюватись тільки у разі, якщо особа втрачає право на надбавку або підвищення.

“Доплати та підвищення до пенсій встановлюються на підставі нормативних актів або індивідуально за зверненням пенсіонерів з урахуванням документів, які підтверджують наявність певного статусу особи (наприклад, надбавка на догляд, непрацездатність сім’ї) тощо. Відповідно , розмір пенсійної виплати може змінюватись у разі, якщо особа втрачає право на надбавку або підвищення.”

Також у Пенсійному фонді зазначили: обчислювання усіх виплат проводиться спеціальною системою. Фактів щодо будь-яких збоїв цієї системи – не зафіксовано.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: