circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі для бійців ООС зібрали сучасну стоматологію

11.11.2019, 21:04

text
Поділитися:

Наші журналісти побували в гостях у волонтерів у Карлівці. І на власні побачили, як працюють там стоматологи. Вони показали нашій знімальній групі одну із останніх розробок — сучасний стоматкабінет “Слон”.

Історія “будиночку” у Карлівці почалася із однієї пересувної стоматології, яку запорізькі волонтери зібрали для передової. Потім були ще і ще, а з часом тут з’явився стаціонарний стоматологічний кабінет. За допомогою сюди звертаються не лише бійці, а й місцеві. Лікарі приїжджають з усієї України. Для Ігоря з Ірпеня “будиночок” у Карлівці, як його називають волонтери, вже давно став рідним.

За роки війни запорізькі стоматологи-волонтери зібрали вісім пересувних стоматологій, які працюють на передовій. Одна із останніх розробок -- “Слон”. Це унікальний діагностично-лікувальний комплекс на колесах, оснащений надсучасним обладнанням, яким може похвалитися не кожна українська стоматологія. Автор “Слона” видатний стоматолог зі Львова Мирон Угрин, а збирали комплекс у Запоріжжі. Він дає можливість не лише лікувати карієс, а й надавати військовим більш складну допомогу — робити операції та імплантації.

Екскурсію кабінетом нам проводить автор “Слона” та президент Національної спілки стоматологів України Мирон Угрин. Він не знімає лікарської маски та рукавичок, бо вже готується до операції. Каже, приїхав до Карлівки на кілька днів, а пацієнтів, які потребують його допомоги, -- чимало. У “Слоні” облаштована почекальня для пацієнтів, є два сучасних рентгени, операційний мікроскоп та обладнання для ведення електронної картотеки.

Поряд зі “Слоном” стоїть ще одна унікальна розробка — “Слоненя”. А насправді -- зубо-технічна цифрова лабораторія. У ній можна зробити зліпки та знімки зубів. І навіть якщо потрібно відправити матеріали для роботи за кордон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: