circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі готують наставників для дітей-сиріт

09.07.2018, 15:54

text
Поділитися:

Підтримка, опора та справжній друг для дітей, які живуть не в родинах. Саме для них у Запоріжжі почнуть готувати наставників. Це люди, котрі допомагатимуть не тільки порадами, а ще і з навчанням та лікуванням, якщо виникне така необхідність.

Яна Самура — одна з наставниць, котра вже знає, як працювати з дітьми. Каже – це нова форма роботи з підлітками, яка значно відрізняється від опіки чи всиновлення. Ділиться досвідом: наставник — це, перш за все, друг або старша подруга, котра відповість на майже всі питання. Психологи зазначають, що у підлітковому віці підтримка потрібна майже всім дітям. Адже більшість з них замикаються у собі, коли стикаються з проблемами. Про це Яна знає вже з власного досвіду, коли була наставником у 15-річної дівчинки.

Згідно з положенням Кабінету Міністрів, готувати наставників почали з 4 липня. Стати ним може кожна повнолітня людина. Основні вимоги — відсутність судимості та відмінний стан фізичного і психологічного здоров’я. А ще багато вільного часу. Спілкуватися із дитиною потрібно щодня, проводити за межами інтернату — 3 дні. Наразі у Запоріжжі подали заявки на наставництво 2 осіб. Тренінги зі спеціалістами почнуться як тільки у групі буде близько 10 учасників. З майбутніми наставниками будуть працювати педагоги та психологи.

За статистикою, у Запорізькій області зараз проживає 1070 дітей, які позбавлені батьківської опіки. Із них 132 дитини перебувають в інтернатах. У Службі зі справ дітей кажуть: саме для цієї малечі наставники — найнеобхідніші.

За даними Служби зі справ дітей, є випадки, коли після наставництва дитину всиновлюють чи беруть на виховання. Це і є результатом кропіткої праці та довіри між дитиною і дорослим. Подати документи на наставництво можна в Запорізькому обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: