circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі може розпочатися видобуток біогазу з мулу

06.06.2019, 21:12

text
Поділитися:

Перероблювати відходи у біогаз. Таку технологію з утилізації мулу, який отримують в результаті очистки стічних вод, пропонують датські експерти. Вони вже відвідали запорізькі Центральні очисні споруди, де протягом 3-х днів вивчали та аналізували технологічні процеси. Невдовзі мають завітати знов, адже підготовка документації для інвестпроекту триває.

Центральна очисна станція №1, що на лівому березі Запоріжжя. Сюди спрямовують 75% стоків з усього міста. За добу система переганяє 90 тисяч кубометрів нечистот. Спочатку стоки потраплять до відділу решіток -- це перша ступінь очистки. Завдяки сіткам відсіюється велике сміття, яке потім вивозять на звалища. Далі наступний етап – тут відсіюються елементи, що не розчиняються у воді. Після такого процесу від нечистот відділяється мул. Він виводиться із системи, ущільнюється і відправляється на висушування. Далі потрапляє на мулові майданчики.

На реконструкцію системи утилізації власних коштів «Водоканалу» не вистачить, кажуть на підприємстві, – слід залучати інвесторів. Раніше вели перемовини з італійцями, тепер справою зацікавилися данці. Закордонні фахівці на ЦОС вже побували і планують новий візит, аби визначитися зі способом переробки мулу. Пропонують отримувати з нього біогаз, який потім можна використовувати для власних потреб КП, наприклад, для підігріву. Втім, який вигляд матиме остаточний проект, стане відомо пізніше, зазначають на «Водоканалі». Сподіваються, що мине небагато часу, і мулові звалища зникнуть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: