circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі можуть закрити обласну бібліотеку для юнацтва

14.01.2020, 19:23

text
Поділитися:

Чи бути бібліотеці? У Запоріжжі можуть закрити обласну читальню для юнацтва та приєднати її до обласної наукової бібліотеки. Відповідний проект-рішення з’явився на сайті Запорізької обласної ради. Чим пояснюють такі плани та як реагують на це самі працівники бібліотеки -- дізнавалася далі.

Форум-театр, жива бібліотека, а ще так званий “бук слем” або “трихвилинка”, за яку треба вдало прорекламувати книжку. Це лише частина проектів, які діють в обласній бібліотеці для юнацтва. А ще протягом 5 років тут проводять “Безкоштовні курси української мови”. На них збираються містяни різного рівня знань, професій і національностей. Ніби школярі, вони пишуть диктанти, вчать усі правила й обговорюють прочитане.

А ще заклад організовує творчі вечірки й обласні конкурси для юнацтва. Бібліотека випускає і низку невеликих збірників. Серед них — сценарії інтерактивних заходів і поради від читачів. Тому тутешні фахівці постійно слідкують за новинками у бібліотечній діяльності.

Але наприкінці минулого року на сайті облради з’явився проект-рішення щодо закриття бібліотеки. Його ініціював регіональний департамент культури. Читальню пропонують приєднати до обласної бібліотеки. Оптимізацію пояснюють економією бюджетних коштів. У 2019-му на утримання бібліотеки виділяли понад 3 мільйони гривень.

“Бібліотека для юнацтва є організаційно-методичним та координаційним центром. У той же час аналогічні функцій та завдання “Бібліотеки для юнацтва” виконує і комунальний заклад «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека», що є головною загальнодоступною (публічною) бібліотекою Запорізької області, науково-методичним і координаційним центром для всіх бібліотек регіону.”

Запоріжці, аби захистити читальню, зареєстрували на тому ж сайті петицію. У Департаменті культури на камеру ситуацію не коментують. Але кажуть, питання про закриття поки що не стоїть. До того ж, область вже виділила кошти для бібліотеки на поточний рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: