circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі нагородили провідних спортсменів області

04.04.2018, 13:34

text
Поділитися:

Запорізька область продовжує гідно виховувати спортсменів високої майстерності, захищати честь свого краю та нашої Батьківщини на міжнародних змаганнях. Сьогодні на засідання колегії Управління молоді, фізичної культури та спорту ОДА голова облдержадміністрації Костянтин Бриль та його заступник Едуард Гугнін нагородили кращих спортсменів олімпійських та неолімпійських видів спорту, спортсменів з обмеженими можливостями, спортивні команди та їх тренерів, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– Спорт – це те головне, що витягує нашу молодь з вулиць та гартує характер. Дуже хотілось аби молодь сьогодні відкладала свої смартфони і починала займатись спортом. Думаю, запорізькі спортсмени завжди були і будуть найкращими. Мені дуже приємно сьогодні вручати такі заслужені нагороди стільком спортсменам та вашим тренерам, – привітав присутніх очільник регіону Костянтин Бриль.

У 2017 році з обласного бюджету на сферу фізичної культури та спорту було виділено та використано 79 млн. 947 тис. грн., в тому числі на виконання заходів Цільової програми розвитку фізичної культури та спорту в Запорізькій області на 2012 – 2017 роки 12 млн. 252тис.грн. бюджетних асигнувань.

Як повідомила начальник Управління молоді, фізичної культури і спорту облдержадміністрації Наталія Власова, завдяки злагодженій командній роботі всіх суб’єктів сфери спорту та наданій фінансовій підтримці з обласного бюджету спортсмени Запорізького краю взяли участь у 277 спортивних змаганнях з олімпійських видів спорту та у 50 змаганнях з не олімпійських. З них у 71 чемпіонаті області з олімпійських видів спорту та у 32 змаганнях з неолімпійських видів спорту, в 159 змаганнях Всеукраїнського значення з олімпійських та 15 неолімпійських видів спорту, у 44 Міжнародних змаганнях з олімпійських та в трьох з неолімпійських видів спорту.

Важливо відзначити, що спортсмени області за минулий рік завоювали 32 медалі на чемпіонатах Світу та Європи (12 золотих, 6 срібних та 14 бронзових), 313 медалей на чемпіонатах та кубках України (179 золотих, 76 срібних та 58 бронзових). Спортсмени області з інвалідністю на чемпіонатах Світу здобули шість медалей: чотири золотих та дві бронзових. У двох чемпіонатах Європи завоювали дві золотих та одну срібну медалі. Спортсменам Запорізького регіонального центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» на Дефлімпійських іграх у Туреччині вдалося здобути одну срібну та дві бронзові медалі.

За результатами рейтингу виступів запорізьких спортсменів за минулий рік в 2018 році 26 спортсменам та тренерам області будуть виплачені щомісячні обласні стипендії на загальну суму 957 тис. 600грн. (кожен стипендіат за рік отримує 36 тис. 830грн.). Також чотирьом запорізькім спортсменам з олімпійських видів спорту за результатами виступів на змаганнях в минулому році та одному тренеру в 2018 призначили стипендії Президента України.

Загалом у минулому році було присвоєно наступні спортивні звання: І розряд – 386 спортсменам області; кандидат в майстри спорту – 247 спортсменам; «Майстер спорту України» – 53 спортсменам; «Майстер спорту України міжнародного класу» – 25 спортсменам; «Заслужений майстер спорту України» – двом спортсменам; «Заслужений тренер України» присвоєно трьом тренерам; «Заслужений працівник фізичної культури та спорту» отримав Заслужений тренер України з дзюдо Бондарчук А.

У 2018 році до складу збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту входить 574 спортсмени, з них 265 до основного складу, 144 кандидатів, 165 до резервного складу. До основного складу національних збірних команд України з видів спорту осіб з інвалідністю від Запорізької області входять 23 спортсмена, п’ять спортсменів знаходяться у резерві та п’ять спортсменів є кандидатами до збірних команд.

Наталія Власова відзначила, що у загальному заліку серед областей України І групи з олімпійських видів спорту Запорізька область посіла сьоме місце, а кращими видами спорту в області стали гандбол, пляжний волейбол, дзюдо, греко-римська боротьба, важка атлетика та стрибки у воду. У загальному заліку серед областей І групи з неолімпійських видів спорту Запорізька посіла восьме місце. Кращими видами спорту області стали спортивна аеробіка, український рукопаш Спас, флорбол, ушу, змішані єдиноборства ММА, кікбоксинг ВКА та кіокушин карате.

У 2017 році за підтримки Державного фонду регіонального розвитку в області реалізовувалось вісім спортивних проектів на суму 22 млн. 330 тис. гривень, наразі завершується реконструкція стадіону «Спартак» у м. Мелітополь. В рамках реалізації Державної бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України» було ініційовано будівництво та реконструкцію восьми міні-футбольних полів у Запорізькій області. За допомогою інвесторів з бізнесу в минулому році були введені в експлуатацію чотири масштабні спортивні об’єкти в місті Запоріжжя та області.

– Хочу подякувати за плідну та результативну роботу всіх представників галузі фізичної культури та спорту нашого Запорізького краю. Це досягнення всієї команди, починаючи від голови ЗОДА і закінчуючи спортсменами та їхніми тренерами в кожній федерації. Ми і надалі будемо покращувати існуючу спортивну базу і будувати нову. При цьому ми маємо не зупинятися на досягнутому, тому що ріст і розвиток мають бути постійними та системними, – підсумувала спортивні досягнення в області Наталія Власова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: