circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі обговорили питання фінансування місцевого бюджету

26.07.2018, 20:19

text
Поділитися:

Фінансове питання. У Запоріжжі відбулася робоча зустріч Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України. Її представники обговорили проблемні питання розподілу держсубвенцій та наповнення місцевих бюджетів. У заході взяв участь і міський голова Володимир Буряк. За словами очільника міста, наразі  необхідно  вирішити низку питань щодо розподілу державної субвенції на ремонт доріг місцевого значення, потреби медицина та освіти. Адже через недостатнє фінансування з боку держави, місто змушене спрямовувати на це власні кошти.

На порядку денному у робочої групи регіонального відділення Асоціації міст України – питання щодо розподілу держсубвенції на ремонти, освіту та медицину. Першим учасники зустрічі розглядають питання  будівництва, ремонту та реконструкції запорізьких доріг. За словами представників Департаменту капітального будівництва,  цьогоріч область отримала понад 187 мільйонів гривень на поточні ремонти автошляхів. Та майже триста – на їхнє утримання. Усі кошти було розподілено по районах області з урахуванням протяжності шляхів та інтенсивністю руху на ділянках. Насамперед, звертали увагу на необхідність облаштування під’їздів до шкіл та лікарень.

Проте, за словами міського голови Володимира Буряка, питання щодо ремонту доріг місцевого значення потребує детального перегляду. Адже до міського бюджету гроші, передбачені держсубвенцією, досі не дійшли.

Міський голова зазначив:  недостатнє фінансування торкнулося і працівників медичної сфери. Наразі не вистачає коштів  на закупівлю інсуліну для хворих на цукровий діабет. Хоча ці витрати повинні компенсуватися за рахунок державної субвенції. Через це із міського бюджету вже виділено майже 13 мільйонів гривень. Проте додатково необхідно виділити ще 14.

Ще одне спірне питання — розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Цьогоріч вона не покриває потреби запорізьких педагогів. Попри це, кількість учнів у місті  збільшилася майже на півтори тисячі осіб. При цьому додаткових коштів на їхнє навчання держава не передбачила. Є питання і щодо виплати освітянам зарплати.

Усі зауваження та спірні питання, які розглянули під час наради, будуть направлені до Кабінету Міністрів для подальшого опрацювання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: