circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі обговорили питання розподілу держсубвенцій

25.01.2019, 13:26

text
Поділитися:

Недостатні об’єми держсубвенцій та справедливий розподіл державних дотацій на освіту і медицину. Такі питання розглянули на засіданні регіонального відділення Асоціації міст України, яке відбулося під керівництвом міського голови Володимира Буряка. До обговорення долучилися представники об’єднаних територіальних громад, міст та районів області.

Перше у цьому році засідання регіональної Асоціації міст України розпочинається із підсумків роботи у 2018. Серед основних проблем, які виділяють учасники, — монетизація пільгового проїзду, недостатні обсяги держсубвенції на нього та ремонти міських доріг.

Ще одне гостре питання — недостатній обсяг держсубвенції на освіту і медицину. Останні кілька років, аби зробити умови праці запорізьких лікарів більш комфортними, довелося виділяти додаткові кошти на покращення матеріально-технічної бази медзакладів та зарплати із міської скарбниці.

А от найбільш палке обговорення серед учасників засідання викликало питання розподілу додаткової дотації на освіту і медицину у 2019. Наразі вона становить понад 600 мільйонів гривень на всю область. Проте існують питання щодо розподілу цієї субвенції між містами та громадами, зазначили представники Асоціації.

Володимир Буряк зазначив: для стабільного розвитку регіону необхідно розробити справедливий механізм, за яким кошти будуть розходитися на місця. Окрім цього, представники регіональної Асоціації міст мають порушувати питання підвищення держсубвенції для галузей освіти і медицини на загальнодержавному рівні.

Позицію міського голови підтримали і представники обласної влади. Запевнили: наразі головне завдання – справедливо розподілити державні кошти між містами, об’єднаними територіальними громадами та районами.

Аби врегулювати питання розподілу дотації на освіту та медицину і дещо урівняти показники, учасники засідання вирішили звернутись до Кабміну із проханням збільшити суму дотації на 130 мільйонів гривень. Окрім цього, на заході затвердили склад спеціальної експертно-аналітичної групи. Вона буде працювати із пропозиціями та документами, які у подальшому спрямовуватимуть на розгляд до Верховної Ради і Кабміну.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: