circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі обговорили проблеми соціалізації дітей із аутизмом

02.04.2019, 11:10

text
Поділитися:

Аутизм – це не хвороба, і його не можна вилікувати пігулками, кажуть медики. Але навчитися жити з ним можливо. Подолати психологічні бар’єри учням з аутизмом допомагають у школі-інтернаті “Оберіг”. Там минулого року відкрили клас для особливих дітей.

У першачків школи-інтернату “Оберіг” урок ритміки – діти виконують колективні вправи та рухаються під музику. Вчителі кажуть, що це особливі учні – у класі навчаються діти-аутисти. Тому у роботі з ними головне соціалізувати малечу.

У цій школі дітей навчають спілкуватися з іншими та долати бар’єри страху. Зокрема, спеціалісти радять говорити короткими та простими реченнями, давати час на відповідь та розмовляти твердженнями, а не запитаннями. З малечею працюють логопеди, психологи, реабілітологи і педагоги.

Мами особливих дітей розповідають: така малеча більше тяжіє до мистецтва. У школі учні малюють, займаються музикою та створюють поробки. Їхні роботи представили на творчій виставці. Спеціалісти зазначають, що у такий спосіб малеча позбувається тривожності, а завдяки малюванню відкриває у собі потребу в спілкуванні.

“Оберіг” – єдина школа у Запорізькій області, де координують поведінку дітей-аутистів. Створити клас вирішило саме керівництво, адже з кожним роком потреба у цьому зростає. З нагоди Всесвітнього дня розповсюдження інформації про аутизм у школі обговорили умови соціалізації особливих дітей.

У школі-інтернаті “Оберіг” діти, окрім щоденних занять, можуть лишитись і на цілий тиждень. Разом вони вчаться, харчуються та соціалізуються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: