circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі обговорили проблеми трансплантації та донорства

16.11.2018, 11:15

text
Поділитися:

Актуальні проблеми трансплантації та донорства. Їх обговорили в обласній клінічній лікарні учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції. Зокрема, вони стосуються пересадки органів і ролі відповідного закону в розвитку трансплантології. Окрім українських фахівців, своїми напрацюваннями поділилися й трансплантологи з Австрії, Німеччини та Білорусі.

Відділення трансплантації обласної клінічної лікарні працює вже понад три десятиліття. За цей час виконані більш ніж 600 пересадок нирки. Тут, вперше в Україні, успішно трансплантували серце і пересадили печінку від померлої людини. Нову нирку тут отримали і Володимир з Катериною.

Якщо Закон з трансплантації набере чинності, то в новому році пересадка органів від родичів стане неможливою, зауважують лікарі. За новим законом будь-яка трансплантація має проводитись лише згідно з реєстром донорів органів. Такий реєстр досі не створили.

На конференцію завітали фахівці з Австрії, Німеччини та Білорусі. Закордонні лікарі вийшли на передові позиції з трансплантації. В Білорусі працюють за законом “Презумпція згоди”. Торік в цій країні виконані понад півтисячі таких операцій. Більше 30-ти трансплантацій зробили українцям.

В основу реформ покладений досвід європейських країн. Зокрема, медична реформа реалізується за принципом англійської моделі. Лікарі кажуть: краще було б застосувати польську чи прибалтійську. Учасники конференції переконані: вирішити нагальні проблеми трансплантології можна лише спільними зусиллями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: