circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі обговорили розвиток інклюзивної освіти

03.04.2018, 20:18

text
Поділитися:

Рівні можливості для кожного. У Запорізькій області вже створено більше 200 шкіл та 50 садочків з інклюзивною формою навчання. Про це повідомили в обладміністрації. Там відбулася наукова конференція ,присвячена розвитку інклюзії. Педагоги з усієї країни ділилися не тільки теоретичними знаннями, а й досвідом роботи з особливими дітьми. На захід завітала і перша леді України Марина Порошенко.

Яскраві лялькові будиночки, в’язані іграшки та методична література. На один день хол обладміністрації перетворився на виставковий зал. Тут представлено усе, що може знадобитися педагогу для роботи в інклюзивному класі. Це коли діти з інвалідністю навчаються разом зі своїми однолітками. В нашому регіоні ця програма діє вже 2 роки. Свій досвід запорізькі освітяни виклали ось у монографії.

Після огляду виставки педагоги переходять до зали. Тут проходить конференція з розвитку інклюзивної освіти. Захід відкриває перша леді країни — Марина Порошенко. Зазначає: одним із етапів впровадження освітньої реформи стало створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів для дітей з інвалідністю. В них для оцінки дитячих здібностей будуть використовувати сучасні міжнародні тести.

У ході конференції перезентували спеціальний сайт, на якому можна подивитись де знаходяться такі заклади , та у режимі онлайн записати дитину на прийом до необхідного фахівця. Така система дозволить значно підвищити якість освітніх послуг.

Марина Порошенко, перша леді України, зазначила, однією з переваг цієї електронної програми стане можливість вести реєстр дітей з особливими освітніми потребами, які будуть знаходитись на обліку в інклюзивно-ресурсних центрах. А також реєстр фахівців та інклюзивних навчальних закладів України.

Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної державної адміністрації, каже, розвиток інклюзивної освіти — один із пріоритетних напрямків розвитку освіти в Україні. Це є ознакою того, що ми впевнено йдемо до європейських принципів та стандартів, де кожен громадянин має рівні можливості для реалізації свого особистого потенціалу.

Цього року на розвиток інклюзивної освіти у Запорізькому регіоні з обласного бюджету буде виділено близько п’яти мільйонів гривень.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: