circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі обговорили діяльність та думки митрополита Шептицького

30.11.2020, 11:28

text
Поділитися:

26 листопада у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбувся форум «Екуменічні ініціативи задля розбудови «Рідної Хати»: від Шептицького до сучасності», організаторами якого є Українська Греко-Католицька Церква та Благодійний фонд «Карітас-Запоріжжя». Захід відвідав директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко. Також до форуму приєдналися представники релігійних організацій, науковці, громадські діячі.

Головна мета форуму – спробувати віднайти нові точки порозуміння, злагоди та взаємного зближення, обмінятися досвідом та відшукати шляхи для діалогу у суспільстві. Фундаментом для обговорення стали, насамперед, думки митрополита Андрія Шептицького, у яких порушено питання консолідації українського суспільства, об’єднання українських церков та питання відстоювання ідеї міжконфесійного діалогу та єдності.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко зазначив, що проведення цього форуму є знаковою подією для Запоріжжя, бо саме тут завдяки керівникам релігійних громад, які знаходять сили та наснагу працювати разом, діє Рада релігійних організацій при голові облдержадміністрації та Духовна рада християнських церков (неформальне об’єднання представників релігійних організацій м. Запоріжжя), щонеділі проходить молитовний майдан на головній площі обласного центру. І для багатьох запоріжців поки що є відкриттям знайомство із державною, економічною та просвітницькою діяльністю митрополита Шептицького.

Екзарх Донецький Степан Меньок (УГКЦ), настоятель римо-католицької парафії Запоріжжя отець Олександр Пухальський, отець Кирило Кальницький (ПЦУ), пастор Андрій Ярмохін (церква «Сіон») закликали працювати для справи єдності.

Професор кафедри історії України Запорізького національного університету Олександр Ігнатуша розповів про осмислення постаті та ідей митрополита Андрія Шептицького.

З доповідями виступили також віцеректор Українського Католицького Університету у Львові професор Мирослав Маринович та доктор соціальної економіки, засновник Академії Етики та Економіки Зіновій Свереда. Доктор історичних наук Георгій Шаповалов розповів про погляди митрополита Андрія Шептицького на християнський патріотизм.

Під час роботи форуму його учасники обговорили багато різних питань та відшукали точки порозуміння, злагоди та взаємного зближення, дійшли згоди, що соціальна згуртованість – той «цемент», що єднає суспільство.

Зустріч дозволила обмінятися досвідом та запланувати проведення діалогу в майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: