circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі перевірили якість “блакитного палива”

17.04.2019, 20:47

text
Поділитися:

Тест на якість. Працівники “Запоріжгазу” перевірили “блакитне паливо” у міському газопроводі. Сьогодні зразок газу взяли на одному із регуляторних пунктів Вознесенівського району, після чого усі показники перевірили у спеціальній сертифікованій лабораторії.

Під’їзд до п’ятого будинку по вулиці Миру перекритий спеціальною стрічкою, біля регуляторного газового пункту порається бригада газовиків. Запевняють, що причин для хвилювання немає. Фахівці беруть зразок за допомогою спеціального балона, який має отвори на обох кінцях. Перед тим, як заповнити його газом, працівники служби мають продути тару під тиском.

Вентиль відкрито, і майданчиком шириться різкий запах газу. Так і має бути, адже у цілях безпеки до речовини додають спеціальну хімічну суміш. Аби, відчувши запах, не пропустити момент витоку газу.

Після того, як балон заповнено, разом із газовиками прямуємо до хімлабораторії. Тут пробу перевіряють на якість за допомогою хроматографа. Аби результати були точними, тест проводять тричі. Головний показник якості блакитного палива, кажуть фахівці, – теплота його згорання або калорійність. Чим вищою вона є, тим менший об’єм газу необхідний для приготування їжі або збільшення температури у приміщенні. Важливими також є показники вмісту кисню, домішок та інтенсивність запаху. Загалом дослідження триває протягом кількох годин. Хоч перші результати можна відслідкувати вже за 20 хвилин.

Фахівці зазначають: усі фізико-хімічні показники природного газу прописані у чинному законодавству. Чи відповідають йому ці проби -дізнаємося трохи згодом. Слідкуйте за випусками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: