circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі підсумували здобутки спортивного року

28.12.2020, 13:14

text
Поділитися:

Завдяки злагодженій командній роботі всіх суб’єктів сфери спорту та наданій фінансовій підтримці з обласного бюджету, спортивне життя Запорізького краю продовжується і в умовах карантину. Про це та про головні досягнення спортивної спільноти області розповіла під час брифінгу начальниця Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова.

Підбиваючи підсумки 2020 спортивного року, посадовиця наголосила, що спортсмени Запорізького краю вибороли:

на чемпіонатах Європи з олімпійський видів спорту 5 медалей (3 золотих, 1 срібна, 1 бронзова);

на чемпіонатах та Кубках України з олімпійський видів спорту 106 медалей (43 золотих, 34 срібних, 29 бронзових);

з неолімпійський видів спорту на чемпіонатах та Кубках України 58 медалей (27 золотих, 18 срібних, 13 бронзових).

Також запорізькі спортсмени у 2020 році входили до складу збірних команд України з 24 олімпійських видів спорту (262 спортсмена) та з неолімпійський видів спорту (373 спортсмена).

На підтримку спортивної сфери цьогоріч з обласного бюджету було направлено понад 94 млн грн. За результатами рейтингу виступів запорізьких спортсменів за 2019-2020 роки встановлені та виплачені щомісячні стипендії 22 спортсменам та тренерам області. Також видатним запорізьким спортсменам призначені стипендії Президента України:

Стипендії із паралімпійських і дефлімпійських видів спорту отримують такі спортсмени та їх тренери:

Марія Помазан – ЧС 2019 року з легкої атлетики;

Інна Сич (Черняк)– ЧЄ 2019 року з дзюдо;

Кирило Вертинський – тренер з дзюдо І.Сич (Черняк);

Едішерашвілі Тамара – старший тренер збірної команди України з легкої атлетики та тренер М.Помазан;

Марина Вербовій– ЧС 2019 року з плавання;

Лев Кацу – ЧЄ 2019 року з тенісу настільного;

Вікторія Марчук– ЧС 2019 року з тхеквондо;

Максим Ніколенко – ЧЄ 2019 року з тенісу настільного;

Вікторія Савцова – срібна призерка ЧС 2019 року з плавання;

Раїса Топоркова – бронзова призерка ЧС 2019 року з пауерліфтингу;

Сергій Кумейко – тренер з пауерліфтингу Р.Топоркової;

Ірина Павєльєва – тренер з плавання К.Гаращенка;

Володимир Панасенко – тренер збірної команди України з тенісу настільного та тренер М.Ніколенка;

Олександр Плецький – тренер збірної команди України з тхеквондо та тренер В.Марчук;

Наталія Самородіна – тренер з плавання В.Савцової;

Олег Удалов – тренер збірної команди України з плавання, тренер М.Вербової.

З олімпійських видів спорту стипендіями нагороджені наступні спортсмени та їх тренери:

Олексій Касьянов – бронзовий призер ЧС 2019 року з легкої атлетики;

Сергій Касьянов – тренер О.Касьянова;

Олег Сербін – срібний призер ЧЄ 2019 року зі стрибків у воду;

Ірина Журавльова – тренер О.Сербіна;

Вікторія Кесарь – бронзова призерка ЧЄ 2019 року зі стрибків у воду;

Ірина Журавльова – тренер В.Кесарь.

Звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» у 2020 році отримали: заступник директора СДЮСШОР з плавання «Спартак» Тетяна Жильцова та директор КЗ «Обласна комплексна ДЮСШ «Динамо» Олександр Коваленко.

Всі перемоги і досягнення нерозривно пов’язані з розвитком спортивної інфраструктури, що є одним із пріоритетних напрямків роботи облдержадміністрації. У 2020 році на території області тривало будівництво 8 мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту. Наразі 4 об’єкти реалізовані та введені в експлуатацію, а ще на 4 об’єктах будівельні роботи завершені та очікується отримання дозвільних документів, – зазначила Наталія Власова.

За програмою «Велике будівництво» у 2020 році в області завершено будівництво та введено в експлуатацію в м. Запоріжжя стадіон гімназії №8. Завершено будівництво стадіону в смт. Комишуваха та на завершальній стадії знаходиться стадіон «Таврія» в м. Василівка.

Щодо реконструкції Школи вищої спортивної майстерності, то Наталія Власова зазначила, що вже розпочато роботи з протипожежної обробки металоконструкцій каркасного накриття басейну. До кінця 2020 року планується повне накриття забудови.

Окремо під час брифінгу Наталія Власова розповіла про «Концепцію розвитку спортивної інфраструктури на 2020-2023 роки», яка була розроблена Управлінням молоді, фізичної культури та спорту.

Дана Концепція – це крок до висвітлення важливості питання спортивної інфраструктури Запорізької області та є баченням її майбутнього розвитку. Ми віримо, що це допоможе багатьом зацікавленим сторонам по-новому поглянути на виклики та можливості розвитку спортивної екосистеми, дозволить зробити позитивні кроки до трансформації цього сектору. В розробленому документі ми здійснили комплексний аналіз поточного стану матеріально-спортивної бази Запорізької області та план її покращення на найближчі три роки. Адже зміцнення матеріально-технічної бази спорту і будівництво нових спортивних об’єктів – це обов’язкова умова формування здорової нації та якісної підготовки спортсменів, – зауважила Наталія Власова.

Наприкінці посадовиця повідомила про перспективи участі запорізьких спортсменів у XXXII Олімпійський іграх в умовах пандемії. Ліцензійний відбір триватиме до червня місяця наступного року. Нині 86 українських спортсменів вже здобули олімпійські перепустки. З них чотири ліцензії завойовані запорізькими спортсменами. Ще 21 запорізький спортсмен матимуть шанси поборотися за Олімпійські ліцензії.

Наші спортсмени – це та рушійна сила, той фундамент, який популяризує Україну на весь світ. Українців в усьому світі знають, в першу чергу, за їх спортивні досягнення. І ми повинні підтримувати наших атлетів і розвивати спорт на державному рівні, – додала наостанок Наталія Власова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: