circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі представили виставку чеського фотографа Рудольфа Гульки

16.03.2018, 20:25

text
Поділитися:

Це більше сотні робіт про життя Прикарпаття 20-40 років минулого століття. Саме тоді західна частина України знаходилась під владою Чехословаччини.

Знімки Рудольфа Гульки дозволили сучасникам побачити, як виглядав побут наших пращурів — мешканців прикарпатських сіл, які декілька десятиліть були частиною Чехословаччини. Колекція фотографа нараховує близько двох тисяч знімків. Оригінали робіт знаходяться у Празі. До Запоріжжя привезли копії двох сотень робіт.

Олег Бурбовський, голова правління Запорізької обласної організації Національної спілки фотохудожників України, каже, з 1919 по 1939 рік фотограф перебував на території Закарпаття. Саме цю історію нам показують чеські друзі.

На світлинах — селяни, які займаються звичними справами. Хтось набирає воду з криниці, а хтось йде до церкви. Колориту знімкам додає те, що усе виглядає природно і не має студійної вибудови кадру. Рудольф Гулька зміг передати побут та традиції тих часів. Знімав митець на плівку. Саме це дозволило зберегти кадри до наших днів.

Подібні заходи, за словами організаторів, сприяють зміцненню дружніх відносин між країнами. Виставка працює як у Чехії, так і в Україні. Після Запоріжжя фотографічні здобутки Рудольфа Гульки покажуть у Вінниці та Івано-Франківську.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: