circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі презентували останні картинки Т. Яблонської

06.04.2018, 23:38

text
Поділитися:

Життя на полотні. Вона змальовувала життя простих людей. Передавала за допомогою фарб людські радощі та горе. Її картина “Хліб” відома на весь світ. Роботи Тетяни Яблонської зберігаються у кількох музеях України. Є колекція її полотен і в Запорізькому обласному художньому музеї. А нещодавно вона поповнилась картинами, які майстриня написала в останні роки свого життя. Аби показати нові експонати запоріжцям, у музеї влаштували творчу зустріч.

Ці картини написала українська художниця Тетяна Яблонська. Минулого року їй виповнилося б 100 років. Творчість художниці — різноманітна. Для її мистецтва характерне зображення людини з усіма радощами та горем, труднощами і перемогами. Наразі в обласному художньому музеї зберігаються понад тридцять картин Тетяни Яблонської. Деякі з них закладу подарувала сама художниця.

Картини, якіТетяна Яблонська створила в останні роки свого життя нещодавно передала до Запоріжжя дочка художниці. В музеї кажуть, роботи надзвичайно цінні. Тетяна Яблонська малювала їх, коли вже важко хворіла. Після інсульту та інфаркту вона майже не могла поворушити правою рукою. Аби не полишати мистецтво , художниця навчилася малювати лівою .

У музеї розповідають: Тетяна Яблонська одного разу приїздила до Запоріжжя усімдесятих роках. Зустрічалась із художниками та краєзнавцями. Також відвідала острів Хортицю. Картину “Запорожець” художниця написала на згадку про цей візит. Зображений на ній козак Мамай.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: