circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі презентували виставку художника-бандуриста

17.04.2018, 21:20

text
Поділитися:

Все своє життя він присвятив творчості. Так знайомі та рідні говорять про запорізького художника Григорія Соколенка. Свого часу він керував місцевим художнім музеєм. У ньому до 90-річчя від Дня народження художника представили виставку. В експозиції – графіка та живопис Соколенка.

У художньому музеї сьогодні відкривається незвичайна виставка. Тут презентують роботи першого директора закладу Григорія Соколенка. Про нього, як про митця і як про людину, розповідає син автора — Андрій. Каже – протягом життя батько займався не лише живописом, а й графікою. Писав портрети колгоспників і трудівників села. А ще приділяв належну увагу монументальному мистецтву. В його руках мозаїка та вітражі набували особливого значення. Втім , цікавився Соколенко не лише мистецтвом. Особливу увагу приділяв грі на бандурі. З нею кобзарював по школах та садках.

Художнику пощастило познайомитися з кінорежисером Олександром Довженком. Звідси й любов до Дніпра. Краєвиди надихали його на творчість. Саме Дніпро переважно й писав художник. У музеї згадують, коли Соколенко став директором, одразу почав займатися комплектацією фонду. Бо тоді експонатів у музею не було. Особливу увагу приділяв запорізьким художникам.

Співпраця Григорія Соколенка з художнім музеєм тривала протягом всього його життя. У фондах зберігаються понад 155 робіт автора. Під час відкриття виставки кілька картин художника син подарував співробітникам музею, які працювали з його батьком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: