circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі презентували виставку робіт відомого мультиплікатора

01.10.2018, 10:55

text
Поділитися:

Запорізький художній музей презентував пересувну виставку творів Володимира Дахна – нашого земляка, українського художника-мультиплікатора, режисера, автора понад 20 мультфільмів, зокрема улюбленого серіалу „Як козаки…”, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Володимир Авксентійович Дахно народився в Запоріжжі у 1932 році. Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. Його незвичайний архітектурний проект привернув увагу відомих мультиплікаторів М.Драйдуна і Д.Черкаського і вони запропонували йому роботу в новому творчому об’єднані мультиплікаційних фільмів „Київнаукфільм”. На повну талант Володимира Дахна розкрився в 1967 році з виходом першої серії мультфільмів „Як козаки…”. Він є також автором єдиного українського повнометражного мультиплікаційного фільму „Енеїда” за однойменним твором І.Котляревського. Багато разів Володимир Дахно відвідував Запоріжжя на фестивалях анімаційного мистецтва „Крок”, зустрічався з шанувальниками кіно.

В.о. директора Запорізького художнього музею Інга Янкович розповіла: „У нас є кілька причин представити цю виставку запоріжцям та гостям міста. По-перше „батько” найвідоміших у світі козаків – запорожець, наш земляк. По-друге – персонажі його мультфільмів дуже впізнавані, колоритні і давно стали справжнім національним символом для багатьох поколінь. Цю виставку нам запропонував художник Андрій Кулагін, який після смерті Володимира Дахна викупив його архів і створив пересувну виставку, яка зараз подорожує Україною”.

Козацька тема є невипадковою у творчості Володимира Дахна. Він завжди цікавився історією Запорозької січі, читав М.Грушевського, М.Костомарова. Більшість анімаційних фільмів Володимира Авксентійовича мають реальну історичну основу. Ескізи та розкадровка мультфільмів „Як козаки у футбол грали”, „Як козаки куліш варили”, „Як козаки мушкетерам допомагали ” та інші, а також серія карикатур представлені на виставці „Як В.Дахно козаків малював…” Загалом до експозиції увійшли 35 робіт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: