circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі презентували артефакти 6 тисячоліття до нашої ери

26.09.2019, 20:37

text
Поділитися:

Історичні знахідки. У запорізькому університеті презентували унікальні артефакти, датовані шостим тисячоліттям до нашої ери. Їх виявили під час розкопок скіфського захоронення на Мамай-горі, що на території Камʼянсько-Дніпровського району. Протягом останніх 30 років ділянку активно досліджують студенти археологічних факультетів, історики та науковці. Цьогоріч одними з найбільш цікавих археологічних знахідок стали сіроглиняна амфора та стародавній меч, який знайшли у скіфському похованні.

Стародавні монети, прикраси, наконечники стріл та скіфські поховання. Усі ці артефакти знайшли цієї весни під час розкопок на березі Каховського водосховища у Кам’янсько-Дніпровському районі. Історики кажуть, найбільшої уваги заслуговує меч-акінак, знайдений в одному із поховань. За попередніми даними, його зробили греки на замовлення скіфів.

Не менш важливою знахідкою є амфора, яку виявили просто на поверхні поховання. Аналогів артефакту, зі слів археологів, поки не знайдено. Тож попереду ще чимало досліджень, які допоможуть відкрити таємницю цієї посудини. Самі ж учасники експедиції діляться: коли вперше побачили знахідки, були просто шоковані. Однак до останнього тримали це у секреті.

Фахівці зазначають, дослідження курганів тривають протягом останніх 30 років. Вони вже давно перестали бути виключно практикою до студентів. Зараз до вивчення історичних знахідок долучаються волонтери, учні січового колегіуму та науковці. Сама ж Мамай-гора є унікальною історичною пам’яткою де наразі досліджено більш ніж 800 поховань які датуються від неоліту до пізнього середньовіччя.

Археологи зазначають, усі знайдені артефакти будуть знаходитись під пильним наглядом фахівців. Згодом їх планують передати на зберігання до Кам’янсько-Дніпровського музею.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: