circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі прискорять роботи з благоустрою

13.06.2018, 13:43

text
Поділитися:

Виконання робіт з благоустрою міста, в першу чергу на перехідних об’єктах, які були розпочаті раніше, – серед них проспект Маяковського, Алея троянд, новий парк вздовж Набережної магістралі. Ці питання розглядалися під час наради, яку провів сьогодні міський голова Володимир Буряк, повідомляє прес-служба мерії.

У нараді з питань благоустрою міста взяли участь заступники міського голови, керівники профільних департаментів, районних адміністрацій міської ради, комунального підприємства «Управління капітального будівництва», представники підрядних організацій.

Міський голова Володимир Буряк зазначив, що в 2018 році бюджет розвитку Запоріжжя прийнятий з дефіцитом. Для його покриття місто планує відкрити кредитну лінію в двох державних банках. Відповідний дозвіл було отримано на останній сесії міської ради. Серед іншого це означає, що наявні гроші необхідно використовувати максимально ефективно.

– Частина проектів у нас продовжує залишатися без фінансування. Для вирішення цієї проблеми, щоб не зупиняти розвиток міста, ми беремо кредит. Однак в цій ситуації особлива увага має бути до перехідним об’єктам, які виконувалися і не були завершені в минулому році. Це об’єкти, на які кошти є вже зараз, вони передбачені в міському бюджеті, – зазначив Володимир Буряк.

Підрядники відзвітували про хід робіт на ключових об’єктах. Зокрема Алею троянд обіцяють завершити наприкінці серпня поточного року. Зараз роботи там ідуть повним ходом. Стартували і роботи з реконструкції третьої черги пішохідної зони проспекту Маяковського, від вулиці Патріотичної до вулиці Перемоги. Тут представник підрядної організації повідомив, що йде в графіку, обіцяючи завершити реконструкцію у встановлені терміни. Йдуть роботи і в сквері Гагаріна, де другу чергу обіцяють закінчити у вересні.

– Пропоную прийняти до уваги заяви підрядників про виконання робіт на зазначених об’єктах у встановлені терміни. Кожен з об’єктів повинен залишатися на постійному контролі «Управління капітального будівництва», департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради, – сказав Володимир Буряк.

Серед проблемних об’єктів був названий трамвайний переїзд на вулиці 8 Березня – вулиці Шевченка. Тут роботи гальмуються відсутністю стрілочного переводу, який обіцяють виготовити в кінці липня.

– Навіщо ви починали роботи, не отримавши необхідних матеріалів і гарантій їх своєчасного постачання? В результаті реконструкція розпочата при відсутності поставки стрілочного переводу, а його встановлення – головна частина проекту. Це дозволить підвищити безпеку руху трамваїв на цій ділянці. Тепер ви говорите, що його обіцяють виготовити в Дніпрі. Представникам «УКБ», департаменту інфраструктури та благоустрою виїхати туди і відпрацювати конкретні терміни поставки, отримати необхідні гарантії, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова підкреслив, що бюджет 2018 року в Запоріжжі зберігає соціальну спрямованість. Місто спрямовує значні кошти на фінансування освіти, охорони здоров’я, пільгового проїзду. Це ті витрати, що не покриваються державними субвенціями. Зросла і реверсна дотація, тобто частина власних доходів, які Запоріжжя спрямовує до державного бюджету.

– Коштів у бюджеті розвитку міста зараз не так вже й багато. Це означає, що кожна копійка повинна бути вкладена в виконання робіт на об’єктах. Перехідні об’єкти необхідно завершити у встановлений термін. При цьому робота повинна бути якісною. Від виконання вами цих робіт буде залежати і подальша перспектива вашої співпраці з містом, – заявив Володимир Буряк, звертаючись до підрядників.

Підрядники розповіли, що часто роботи гальмуються через постійні зміни в законодавстві, які суперечать одна одній. При цьому не завжди закони супроводжуються прийняттям необхідних нормативно-правових актів. Це стосується як проектування, так і виконання капітальних ремонтів, реконструкцій.

– Проблемні питання вдається вирішувати, але в результаті відбуваються зриви термінів проектування, проведення робіт. З цими проблемами ми стикаємося постійно, – повідомив директор інституту «Запорізький Промбудпроект» Олексій Лахтаренко.

Міський голова доручив КП «Управління капітального будівництва», департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради, спільно з підрядниками, узагальнити проблемні питання, які необхідно вирішувати на загальнодержавному рівні.

– Це стосується як проведення тендерів, так і проектування, виконання робіт і так далі. Узагальніть все те, що заважає своєчасному проведенню робіт, торгів і так далі. Виходить, що гроші є, а освоїти їх ми не можемо. Це дозволить мені підняти проблему на рівні Асоціації міст України, Кабінету Міністрів України. Адже ці питання стосуються не тільки Запоріжжя, а й усієї країни, – заявив Володимир Буряк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: