circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі провели мітинг-реквієм у пам’ять про загиблих політ-в’язнів 1937 — 1938 рр.

02.11.2017, 11:02

video text
Поділитися:

1937 — 1938 рр. XX сторіччя ввійшли в історію під назвою “Великий терор”. Саме на цей час припав пік сталінських репресій. Тоді ж проводилась і примусова колективізація. Людей відправляли в табори чи на заслання. Вони працювали в Сибірі та на Уралі. Забирали всіх – від селян та агрономів до інженерів та науковців. Це була стаття за зраду Батьківщині.

На 80-і роковини в Запоріжжі провели мітинг. Вшанувати пам’ять жертв прийшли десятки людей. Серед них і Тетяна Лось. За часів репресій вона була ще зовсім малою. Бачила, як батька насильно забирали до колгоспу. Потім він потрапив до в’язниці на сім років. Його назвали “ворогом народу” за те, що він дозволяв дітям збирати колоски на полі після косарки.

Репресії продовжувалися аж до 60-х. Тоді заарештували і Василя Кулинина. Він отримав покарання за вступ до Українського національного фронту. На той час це була нелегальна політична організація. Минуло вже півстоліття, а чоловік і досі пам’ятає всі події. Каже, у в’язниці влаштовував голодування так висловлював свій протест щодо умов утримання в’язнів.

Тих, хто не повернувся з таборів, запоріжці вшанували хвилиною мовчання. Поклали до монументу квіти. Раніше на цьому місці було відділення НКВС.

Вікторія Біла, Андрій Сергєєв

Телеканал “Z”

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: