circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі пройшов вечір пам’яті В’ячеслава Чорновола

07.02.2018, 20:17

text
Поділитися:

Людина свободи. Так кажуть про В’ячеслава Чорновола. Цього року йому йому виповнилось би 80 років. Він був дисидентом, і боровся за розвиток української мови та культури. Був видатним політиком, який відстоював незалежність України. До річниці з Дня народження великого українця у Запоріжжі провели вечір пам’яті.

“Це ще не та незалежна Україна, якої ми з вами хотіли. І щоб вона стала такою, щоб ми нарешті почали ті реформи, про які так багато говориться і не робиться, щоб нарешті добробут прийшов у кожну хату. Щоб нарешті мова, культура та духовність українська високо цінувалася”

Це слова героя України В’ячеслава Чорновола. Він був лідером національно-демократичного руху. А ще, він один з тих, хто посприяв відновленню незалежності України. За радянської влади Чорновіл багато років перебував в ув’язненні та засланні. Друзі та колеги В’ячеслав Чорновола згадують, він мав особливий погляд на керування державою.

Юрій Василенко, перший голова Запорізької обласної організації народного руху — України Вячеслав Максимович говорив, що Україна повинна бути унітарною. Але повинні бути такі території Слобожанщина, Поділля, Наддіпрянщина, які повинні керувати в межах своїх територій враховуючи національні особливості цих територій.

В Запоріжжі на честь видатного українця провели вечір пам’яті. Зібрали у краєзнавчому музеї дітей та військових. Організатори кажуть, роблять такі заходи для того, щоб молодь знала в обличчя тих, хто боровся за незалежність держави.

Учасники зустрічі згадують, В’ячеслав Чорновіл був людиною зі стійким переконанням, і завжди вірив, що Україна має бути незалежною, провідною європейською державою. Але побачити це так і не зміг. Загинув у 99 році в автокатастрофі, обставини якої досі не встановлені.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: