circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі розширюють перелік пам’яток історії та культури міста

05.03.2019, 13:06

text
Поділитися:

У рамках програми охорони пам’яток історії та культури у м. Запоріжжя на 2018-2022 роки фахівці департаменту культури і туризму Запорізької міської ради провели комплексну звірку державного обліку пам’яток. Їх облік здійснюється уповноваженим органом ЗОДА.

Звірку виконано за результатами тривалих історико-архівних пошуків спеціалістів департаменту та краєзнавців. За сприяння дирекції Державного архіву Запорізької області було виявлено документи, які дозволили уточнити предмет охорони об’єктів культурної спадщини та склад окремих історико-культурних комплексів.

З результатами звірки та переліком пам’яток історії та культури м. Запоріжжя можна ознайомитися на офіційному порталі міської влади. Крім того, до Переліку об’єктів культурної спадщини, який затверджується уповноваженим органом охорони культурної спадщини облдержадміністрації, внесено 21 об’єкт археології м. Запоріжжя.

Робота в цьому напрямку триватиме і надалі. Зокрема, у лютому 2019 р. було виявлено рішення виконавчого комітету Запорізької обласної ради народних депутатів від 26.12.1989 № 363 «Про утворення історико-культурної заповідної території «Старий Олександрівськ». У додатках до рішення є перелік будівель, які мають архітектурну, містобудівну, історичну цінність. Більшість із вказаних у переліку об’єктів перебували поза діючим обліком.

На цей час у взаємодії з органами охорони культурної спадщини вирішується питання щодо порядку поновлення вказаних об’єктів на державному обліку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: