circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі стартувала Всеукраїнська акція проти насильства

28.11.2017, 21:14

video text
Поділитися:

Щороку 15 тисяч українських жінок помирають від домашнього насилля. Такі дані надають міжнародні організації та психологи. І це — лише суха статистика. Експерти кажуть, жертв набагато більше. Усе через те, що часто проблема замовчується.

Мені здавалося, що багато людей так живуть. Я боялася про це казати своїй родині, батькам, сестрам”, ось так загадує про своє подружнє життя колишня заручниця домашнього насильства. Вона просить не показувати обличчя та не називає справжнього імені. Жінка прожила у стані постійного страху перед тираном двадцять років.

Історія, яка сталася з Валентиною, – не рідкість. Дуже часто насилля над жінками триває місяцями і навіть роками. Але до заяв у поліцію не доходить. Аргументи різні. Найчастіше жінки думають, що це більше не повториться. Чи просто не хочуть, аби про це дізналися сусіди або інші люди.

Окрім фізичного, є також інші види насильства. Це сексуальне, психологічне або економічне. Надія Волкова чула багато історій про це. Вона — соціальна працівниця в Бердянську. Працює в центрі, який опікується жертвами насильства.

Такі установи мають бути у всіх містах, кажуть експерти. Адже там можна оперативно вирішувати проблему.

Останнім часом жінки частіше говорять про цю проблему. Торік в інтернеті прокотився флешмоб “Я не боюся сказати”. Жінки писали про свої випадки насилля і не тільки домашнього. Започаткувала флешмоб журналістка Настя Мельниченко.

Вирішила не мовчати про проблему і Валентина. Тому звернулась за допомогою до психологів.

Експерти кажуть, якщо ви все ж стикнулися з насильством, в першу чергу треба підняти телефонну слухавку. І набрати номер 102.

Катерина Ганжа, Костянтин Андрєєв, Володимир Кіт, Сергій Регеда

Телеканал «Z»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: