circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі стартував марафон дитячого читання

10.03.2020, 19:38

text
Поділитися:

Єднаймо душі словом Кобзаря”. Марафон дитячого читання під такою назвою днями стартував в Україні. До нього долучилося і Запоріжжя. У Центральній бібліотеці для дітей школярам показали унікальні видання “Кобзаря”. Вони зберігаються у фондах Національного заповідника “Хортиця”. Є серед них і книга кінця 19-го століття.

Кобзар” 1886 року вважається окрасою фондів Національного заповідника “Хортиця”. Це перше ілюстроване видання. Воно дуже рідкісне, тут вміщено 50 гравюр. Його та інші “Кобзарі” показали запорізьким учням представники Національного заповідника “Хортиця”.

За словами старшої наукової співробітниці Національного заповідника “Хортиця” Світлани Моісеєнко, ілюстрації робив відомий український художник Опанас Сластіон. Навіть у музеї кобзарів на Черкащині такого примірника немає, а в місцевих фондах є, незважаючи на його стан, це окраса шевченкіади.

Цьогоріч виповнюється 180-років відтоді, як вперше побачив світ “Кобзар”. У виданні 1840-го року вміщені лише 8 творів. А “Хортиця” у “Кобзарі” згадується п’ять разів. Вперше великий син українського народу побував на острові у 1843 році.

На зустріч до бібліотеки завітав і український журналіст, публіцист і громадський діяч Вахтанг Кіпіані. Він теж зачитав кілька рядків з унікального “Кобзаря”.

У рамках заходу учні мали змогу не лише закріпити знання, отримані на уроках у школі, а й дізнатись чимало нового про життя та творчість Великого Кобзаря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: