circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі стартував перший міжнародний еко-форум

31.05.2017, 18:04

video text
Поділитися:

Як заощаджувати електроенергію? Як зробити повітря чистим? Та куди подіти побутові відходи? Відповіді на ці складні питання експерти шукатимуть на першому запорізькомуі еко-форумі. Він розпочнеться за декілька хвилин у виставковому центрі козак палас.

Відкриває міжнародний екологічний форум міський голова Володимир Буряк. Особисто оглядає локації. Серед них електромобілі, переробка сміття, зелена зона та багато іншого. Запоріжжя – промислове місто. Тому подібний захід дуже важливий у вирішенні екологічних питань, впевнений мер.

Тим часом  на другому поверсі починається нарада. Тут зібралися міжнародні експерти та влада. Обговорюють перспективи проведення форуму. По закінченню дискусії починається урочисте відкриття серця форуму – ековиставки. Саме на ній представлені сучасні екологічні проекти. Вони

Представляють свої розробки і промислові підприємства. Наприклад, це – прилад для переробки сміття. Він утилізує 20 кг відходів за годину. В верхній отвір завантажують папір, дерево, пластмасу та інше. Всередині під дією високої температури, понад 1000 градусів, сміття розщеплюється і на виході перетворюється газ. Завдяки цьому пристрою можна суттєво розвантажити сміттєзвалища.

А це – автомобілі відомої американської компанії Тесла. Їхня особливість в тому, що їздять вони лише завдяки електриці. Коштують від 60.000 доларів. Але це, кажуть інженери, швидко себе окупає. Для того аби повністю її зарядити, водій витратить до 100 гривень. На повному заряді машина може їздити декілька днів, на швидкості 120 км на годину. Важливим екологічним внеском є те, що автомобіль немає жодних викидів, які сильно забруднюють повітря.

Українські виробники запропонували технології очищення стокових вод за допомогою мікроорганізмів. Вся стокова вода з підприємств, ферм, молочних заводів, дач та навіть житлових комплексів по трубах потрапляє до спеціальних контейнерів. В них знаходяться волокна, де розмножуються мікроорганізми. Саме вони і очищують воду від забрудників. Після чого її можна навіть знову повернути до водойм.

Працювала на еко-форумі і дитяча локація. На ній проводили різноманітні майстер-класи та конкурси. А деякі школярі, навіть підготували власні виступи. Діти показали спеціальні німецькі прилади. Вони – для виміру вологості, температури та світла в приміщенні. Це дуже важливо. Адже недостатня вологість та підвищена температура в приміщенні може привести навіть до запаморочення.

Екофорум триватиме 3 дні. В день його завершення, 1 червня, буде підписана угода з  підприємствами. Вони добровільно  візьмуть на себе зобов’язання впроваджувати екологічні програми на своєму виробництві.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: