circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі стартує масштабна термомодернізація закладів освіти

23.11.2021, 11:00

text
Поділитися:

Завдяки термомодернізації закладів освіти Запоріжжя планує зекономити бюджетні кошти на їх опалення. На сесії міської ради, яка відбудеться 24 листопада, планується прийняти рішення «Про затвердження Угоди про кредит та грант між Кабінетом Міністрів України, Житомирською міською радою, Запорізькою міською радою та KfW, Франкфурт-на-Майні».

Зазначимо, проєкт «Енергоефективність у громадах» є частиною Програми співпраці між урядами України та Федеративної Республіки Німеччина за пріоритетним напрямком «Енергоефективність». За результатами декількох етапів відбору з 40 українських міст, які подали документи для участі у проєкті, було визначено лише 2 міста-переможця. Це Житомир та Запоріжжя.

У результаті, після завершення всіх передбачених процедур, Запоріжжя отримає близько 12,5 млн євро кредитних коштів на термомодернізацію бюджетних будівель. Кошти будуть отримані на досить вигідних умовах. Угода розрахована на 30 років, з пільговим періодом 10 років, тобто повернення тіла кредиту розпочнеться з 2032 року. При цьому проєкт реалізується під державні гарантії. У міста немає необхідності внесення будь-яких об’єктів під заставу.

За ці кошти планується термомодернізувати низку бюджетних будівель – закладів освіти. Остаточно кількість та перелік цих об’єктів будуть визначені після оформлення необхідної документації та проходження всіх передбачених законодавством процедур.

У результаті місто зможе у подальшому зекономити кошти на їх опаленні, адже після термомодернізації для цього буде потрібно менше енергоресурсів, зокрема природного газу, для забезпечення централізованого опалення. Також Запоріжжя отримає грантові кошти, до 3 млн євро, які будуть спрямовані на ремонти медичних закладів, закупівлю спеціальної техніки для КП «Водоканал» та інше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: