circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі створять міський центр з виявлення коронавірусу

12.10.2020, 12:01

text
Поділитися:

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк на своїй офіційній сторінці у Фейсбук окреслив кроки, які будуть зроблені місцевою владою у боротьбі з поширенням коронавірусу:

«Сьогодні з самого ранку зустрівся з керівниками медичних закладів, які лікують хворих на коронавірус. Нині Запоріжжя знаходиться в жовтій зоні, в лікарнях перебуває 361 пацієнт – 180 з підтвердженим діагнозом і майже стільки ж чекають на результати тесту.

Запоріжжя виділило на боротьбу з пандемією з бюджету міста 100 млн. грн. Більша частина цих коштів пішла саме на придбання обладнання, зокрема й апаратів штучної вентиляції легень. Завдяки цьому з 200 наявних апаратів ШВЛ – більше 70% експертного класу. До кінця року базові потреби медичних закладів у засобах індивідуального захисту, дезрозчинах і медикаментах закриті.

Але є низка проблем, які вже сьогодні потребують вирішення як на рівні міста, так і на рівні держави. Зокрема:
1. Лабораторний центр не може впоратися з тим об’ємом роботи, який є зараз – на це немає ні потужностей, ні кадрів. Тому я дав доручення розробити покрокову програму створення міського лабцентру з виявлення коронавірусу. Для цього потрібно підібрати кваліфікованих працівників і отримати відповідну ліцензію.

2. За 2-3 тижні всі лікарні міста мають забезпечити максимально можливу на цей час кількість ліжко-місць із подачею кисню.

3. Запоріжжю необхідні власні інфекційні відділення як для дорослих, так і для дітей. Дав доручення опрацювати це питання найближчим часом, щоб ми мали змогу закласти необхідні кошти в бюджет міста наступного року.

4. Що стосується медикаментів: не кожен має змогу їх придбати. Місто виділило на це близько 20 млн. грн. Проте мають бути централізовані закупки препаратів і обладнання на рівні держави, а також державне регулювання цін на захисні маски, засоби дезінфекції та обладнання.

Місто активізувало діяльність робочих груп з перевірки виконання карантинних заходів, у тому числі й в вихідні. На порушників будуть складати адмінпротоколи. Також у ЗМІ, у ТРЦ, у транспорті поширюватиметься інформація щодо профілактики захворювання.

Запоріжці, звертаюся до всіх вас: Ситуація з поширенням коронавірусу в місті залежить від кожного! Обов’язково виконуйте вимоги карантину! Уникайте скупчень людей, регулярно мийте руки, а за необхідності обробляйте їх антисептиком, носіть захисні маски! Якщо захворіли, залишайтеся вдома та телефонуйте сімейному лікарю! В ваших руках не лише ваше здоров’я, а й здоров’я оточуючих!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: