circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі створять сайт про рівень забрудненості довкілля

02.05.2019, 19:47

text
Поділитися:

Щороку до атмосфери Запорізької області потрапляє майже 350 тонн забруднюючих речовин. Потерпають і водні ресурси регіону. До них водокористувачі щороку скидають по 400 мільйонів кубометрів використаної води. Такі дані наводять санепідеміологи. Ситуація непокоїть екоактивістів. Прагнуть створити сайт, де кожен зможе дізнатися про рівень забруднення довкілля. Пропозицію висловили під час громадських слухань.

Унікальна лабораторія на колесах, яку місто й область придбали минулого року спільним коштом. У салоні встановлені сучасні газоаналізатори, що фіксують концентрацію пилу, важких елементів, радіації та токсинів. Реагувати на виклики містян лабораторія почне після того, як її застрахують. Наразі для цього чекають бюджетні кошти. Також у Запоріжжі діють екологічні програми. Це видалення карантинних рослин та озеленення міста. Реалізується і меморандум з промпідприємствами у сфері покращення екології.

Не спочивають і громадські діячі. Запровадили екологічну петицію. Хочуть посилення контролю над забрудненням середовища. Ідею обговорили під час слухань. Активісти пропонують створити сайт для публікації відомостей про викиди у ґрунт, атмосферу та водойми. Однак реалізувати таку ініціативу проблематично, пояснюють в управлінні з екологічної безпеки. Адже немає відповідної законодавчої бази. Втім активісти вірять — усе вдасться.

За результатами громадських слухань — влада та запоріжці підписали резолюцію, яку направлять до міської ради. Там оберуть ключові питання, які подадуть до Кабміну. Крім того, вже скоро в еконебезпечних місцях Запоріжжя запрацюють датчики-пиломіри. Вони визначають рівень забруднення повітря небезпечним для організму людини пилом. Усі дані автоматично переноситимуться на карту.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: