circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі та Мелітополі в рамках співпраці з ЄС може з’явитися екотранспорт

18.11.2020, 08:18

text
Поділитися:

Міністерство інфраструктури спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та активною місцевою владою продовжує підготовку другої фази проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ», що передбачає оновлення парків громадського транспорту у різних українських містах. Попередньо визначено 18 міст-учасників проєкту: Запоріжжя, Мелітополь, Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Завдяки нашому першому спільному проекту з ЄІБ «Міський громадський транспорт України І» у різних містах по всій країні зараз оновлюються тролейбусні, трамвайні та автобусні парки, замінюється застарілий громадський транспорт на новий – більш зручний, екологічний та сучасний. Ми, своєю чергою, ініціювали продовження цього важливого для наших міст проєкту. І я вдячний, що європейська сторона підтримала нас у цьому. Вже попередньо визначено 18 міст, які братимуть участь у другій фазі проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ». Їх остаточний перелік буде сформовано після ратифікації відповідної фінансової угоди між Україною та ЄІБ, – зауважив Міністр.

Очільник Міністерства зауважив, що цього разу проєкт «Міський громадський транспорт ІІ» включатиме лише підпроєкти з розвитку екологічного громадського транспорту: закупівлі трамваїв, тролейбусів, рухомого складу метрополітену та електробусів. Він також додав, що перехід на екологічний транспорт передбачено чинною Національною транспортною стратегією України до 2030 року і стратегією розвитку автомобільної промисловості. Використання електричного громадського транспорту дозволить суттєво знизити рівень викидів у містах та максимально наблизить українську інфраструктуру до європейських стандартів.

Крім того, Владислав Криклій зазначив, що фінансову угоду з ЄІБ щодо впровадження проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ» на суму 200 млн євро планується підписати вже наприкінці цього року. Орієнтовна загальна вартість проєкту складає понад 400 млн євро, на які планується придбати більше 280 одиниць тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями і без, 24 трамваї та близько 10 трамвайних вагонів. Також у рамках проєкту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній, капремонт трамвайних вагонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: