circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі триває модернізація системи ПТУ

26.03.2019, 11:00

text
Поділитися:

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено Регіональний план розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2019-2021роки.

На Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, Запорізький обласний центр зайнятості покладено завдання здійснювати аналіз регіонального ринку праці щодо визначення перспективної потреби у кваліфікованих робітниках; контингенту здобувачів освіти з метою прогнозування перспектив регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. У відповідності до цього необхідно коригувати та формувати пропозиції до регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до укладених договорів з роботодавцями та потреб регіонального ринку праці.

Планом передбачено залучення і реалізацію інвестиційних, грантових та партнерських програм (проектів) для розвитку професійної (професійно-технічної) освіти.

Триватиме упорядкування мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти для забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників з урахуванням їх наповнюваності. У рамках цієї роботи передбачено: припинення ДНЗ «Приморський професійний аграрний ліцей» та ДНЗ «Осипенківський професійний аграрний ліцей» шляхом приєднання до ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»; припинення ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» шляхом приєднання до ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» з подальшим створенням спеціалізованого відділення; зміну типу закладу ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» (ІІ атестаційний рівень) на заклад ІІІ атестаційного рівня «Дніпрорудненський центр професійної освіти»; зміну типу закладу ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» (ІІ атестаційний рівень) на заклад ІІІ атестаційного рівня «Запорізький багатопрофільний центр»; припинення ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» шляхом приєднання до ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» з подальшим створенням спеціалізованого відділення; припинення ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей» шляхом приєднання до Федорівського центру професійної освіти з подальшим створенням спеціалізованого відділення.

Заплановано впровадження нових форм профорієнтаційної роботи з метою мотивації молоді до оволодіння робітничими професіями; проведення підготовки, перепідготовки безробітних на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти; запровадження елементів дуальної форми навчання, зокрема з професії «Провідник пасажирського вагона. Касир квитковий»; упровадження освітніх стандартів на компетентнісній основі у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

Крім цього, у системі професійно-технічної освіти планується поширювати практику організації інклюзивного навчання для осіб з особливими освітніми потребами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: