circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі триває реалізація реформи житлово-комунальної сфери

11.06.2019, 18:34

text
Поділитися:

У Запоріжжі триває процес укладання договорів між власниками будинків та керуючими компаніями. Це відбувається згідно із нововведеннями до закону “Про житлово-комунальні послуги”. Нагадаємо, він набув чинності 1 травня. Такі договори дають змогу мешканцям брати активну участь в управлінні власною територією. Усі послуги, які надаються комунальними підприємствами, прописуються у документі. Міняти їх в односторонньому порядку КП не можуть.

Будинок по Українській, 4 колись був гуртожитком. Потім частину квартир мешканці приватизували, інша частина лишилася в колишньому статусі. Тож створити ОСББ змоги не мали, були на балансі у різних керуючих компаній. З останньою нещодавно розпрощалися, оскільки не знайшли спільної мови. Останньою краплею терпіння стала ситуація з ліфтами. Їх керуюча компанія не хотіла перевіряти, хоча гроші за це взяла, стверждують мешканці багатоповерхівки. Тож вирішили розірвати стосунки, за що отримали зворотню реакцію -- у вигляді вимкненого підйомника. Згадують, без блага цивілізації жили півтора місяці. Тепер сподіваються, ексцесів не буде, адже змінили управителя.

КП “Наше місто” вже підписало договори з 11 будинками. Документом забезпечується надання послуг, контроль за якістю виконання, також прописується участь представника будинку як контролюючої особи. Є і штрафні санкції -- як для мешканців, так для керуючої компанії. А ще, зазначають у КП, договір має ряд переваг.

Укладання колективних договорів є обов’язковою умовою, передбаченою новим законом про ЖКГ. І виконувати її мають не лише керуючі компанії. Наприклад, “Запоріжгаз” зараз зайнятий укладанням угод з мешканцями приватного сектору та багатоповерхівок.

Втім поки що запоріжці не поспішають укладати відповідні договори, визнають у компанії. Наразі, “Запоріжгаз” підписав їх лише з двома відсотками своїх абонентів. Процес узаконення стосунків представників галузі ЖКГ та жителів триває по всій країні. Згідно із законодавством із керуючою компанією мешканці мають визначитись до 2021 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: