circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі триває реорганізація закладів охорони здоров’я

20.12.2018, 13:36

text
Поділитися:

В Україні триває реформа системи охорони здоров’я. Один з етапів реорганізації торкнувся міських лікарень, в тому числі дитячих, пологових будинків, стоматологічних поліклінік, студентської поліклініки. Згідно до законодавства, медичні установи Запоріжжя будуть переведені з бюджетної форми на комунальну некомерційну.

У ході 35-ї сесії міської ради було розглянуто ряд проектів рішень, що стосуються питань реорганізації медичних установ міста в рамках реформування системи охорони здоров’я по всій країні. Зокрема, відповідно до законодавства, необхідно провести реформу фінансування, шляхом створення та впровадження нової її моделі. Передбачається, що з цими змінами будуть чіткі і прозорі гарантії держави щодо обсягів безкоштовної медичної допомоги, кращій фінансовий захист громадян у випадках хвороби, ефективний та справедливий розподіл бюджетних коштів, покращиться якість надання медичної допомоги населенню.

Переведення медустанов з бюджетної форми на комунальну некомерційну є обов’язковою умовою впровадження нового механізму фінансування. Це також дозволить запобігти можливому надмірному податковому навантаженню.

Таким чином, в Запоріжжі під реформування потрапили всі міські лікарні, в тому числі дитячі, пологові будинки, стоматологічні поліклініки. Студентська поліклініка тепер буде відноситися до комунального некомерційного підприємства «6-та міська клінічна лікарня». Пологовий будинок №1 об’єднають з комунальним некомерційним підприємством «Пологовий будинок №3».

Також впроваджуються наступні етапи реорганізації Запорізьких центрів первинної медико-санітарної допомоги. На сесію було винесено низку питань про створення статутних капіталів цих установ.

Депутати підтримали проекти рішень, що стосуються реформування системи охорони здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: