circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі триває знищення амброзії

14.08.2018, 13:45

text
Поділитися:

З 2016 року в Запоріжжі прийнята і реалізується програма боротьби з карантинними рослинами. Розрахована вона до 2025 року. Передбачено три методу боротьби – механічний (покоси), хімічний (обробка спецрозчинами), фітоцинотичний (засівання територій зелених зон новими видами трав, що пригнічують карантинні бур’яни). Всі вони вже застосовуються і при системності виконання дають позитивні результати – карантинних рослин стає менше, повідомляє прес-служба мерії.

Починаючи з квітня силами КРБП «Зеленбуд» виконуються покоси зелених зон на закріплених територіях вулиць – уздовж магістралей, пішохідної частини, також в парках, скверах. Загальна площа становить близько 800 га. Залежно від інтенсивності росту трави покоси виконувалися неодноразово, на окремих територіях від 3 до 6 разів. Покоси є одним з методів боротьби з карантинними рослинами, який передбачений в рамках діючої міської програми. Своєчасність виконання даних робіт дозволяє контролювати території, не допускаючи цвітіння амброзії.

Наступним важливим етапом є застосування хімічного методу боротьби – обробка амброзії спецрозчином, який знищує карантинний бур’ян аж до кореневої системи, при цьому не шкодячи іншим рослинам, тваринам, людям. Дані роботи також проводяться в місті. У кожному районі визначено заражені території та графіки. На своїх ділянках – територіях парків і скверів також обробляють амброзію спецрозчином фахівці КП «Титан». Один з таких об’єктів парк «Перемоги». Його «титанівці» мають намір зробити територією без амброзії. Тут виконуються покоси, використовуються хімпрепарати, окремі ділянки засівають новими видами трав – конюшини.

З цього року в обласному центрі приступають до третього методу боротьби – фітоцинотичного, який охопить всі райони. З цією метою була придбана спецтехніка – гідропосівна машина для КРБП «Зеленбуд». Метод і нова спецтехніка випробувані на одній з ділянок Олександрівського району-зелена зона по вулиці Запорізькій. Результати позитивні. Найближчим часом стартують масштабні роботи по всьому місту.

Такий системний підхід і використання всіх трьох методів боротьби, дозволить значно поліпшити ситуацію з карантинними рослинами в місті, що викликають алергічні захворювання у населення.

Варто зазначити, що в рамках програми в боротьбі з карантинними рослинами задіяні сили комунальних служб. Повинні стежити за фітосанітарним станом своїх територій підприємства, установи, організації, також мешканці приватного сектора відповідальні за свої ділянки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: