circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі триває реформування бібліотечної системи

27.05.2020, 19:54

text
Поділитися:

Запоріжжя -- одне з перших міст України, де розпочалось жваве реформування бібліотечної системи. У рамках реформи під час сесії міської ради Володимир Буряк запропонував зберегти робочі місця для усіх бібліотекарів, а в подальшому збільшити їм зарплати. Програму розвитку читалень депутати затвердили.

Останні 2 роки у Запоріжжі активно оновлювали бібліотеки. Серед тих, що змінились докорінно, — дві читальні у Вознесенівському районі та одна в Олександрівському. Головна мета такої реформи: створити публічні книгозбірні. Тобто об’єднати дорослу читальню і дитячу в одну, що вже давно стало нормою в європейських країнах. Тож під час оновлення більшу увагу приділяли саме зовнішньому вигляду бібліотек та комфорту читачів.

Оновлення торкнулись і самої системи роботи закладів. У нових бібліотеках запровадили систему електронного квитка, що дозволить людям дистанційно слідкувати, які видання є в тій чи іншій книгозбірні. І такі зміни у бібліотеках вже дали свій результат. За останній рік в закладах нового формату побільшало читачів.

На думку представників українських видавництв, що тісно співпрацюють з читальнями, поняття сучасна бібліотека — це абсолютно відкритий простір, де кожен читач може прийти і спокійно працювати або читати. При цьому у людини не має бути жодних обмежень в отриманні бажаної інформації. І запорізькі бібліотеки цим вимогам відповідають.

Однак попереду у бібліотек ще тривалий шлях реформи, яка розрахована на 5 років. За цей час деякі читальні, що розташовані в аварійних приміщеннях, та ті, що втратили своїх читачів, приєднають до великих бібліотек. Останні в свою чергу мають відповідати усім стандартам реформи. Зокрема, на сесії міський голова Володимир Буряк зауважив, що в рамках реформи місто збереже усі робочі місця. Крім того, бібліотекарям підвищать заробітну плату.

За цей час таких сучасних публічних читалень в Запоріжжі має стати 34. За рахунок реформації місто зекономить 2,5 мільйона гривень. Саме з цих коштів і вдасться підвищити заробітну плату та продовжувати перетворювати інші бібліотеки на сучасні публічні читальні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: