circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі тривають зміни у системі загальної середньої освіти

23.02.2021, 18:04

text
Поділитися:

Згідно із законодавством із 2027-го року шкільна освіта має поділятися на три рівні. У початковій школі навчатимуться учні 1-4-х класів. Базову середню освіту учні 5-9-х здобуватимуть у гімназіях. Такі навчальні заклади можуть мати у своєму складі початкову школу й дошкільне відділення. А за профільну середню освіту 10-12-х класів відповідатимуть у ліцеях. Нині у Запоріжжі зразком класичної гімназії є навчальний заклад у Комунарському районі, який із минулого року називається Запорізька гімназія №90.

Останній випуск старшої ланки тут відбувся ще у 2018-му році. Після цього старшокласників більше не набирали. Для перебування першокласників у гімназії відведено цілий поверх. Тут розташовано усі класні кімнати та санвузли. Таке розміщення дає можливість дітям комфортніше почуватися у стінах навчального закладу. Цьогоріч новий перший клас набирає й педагог Алла Жадан. Розповідає, гімназія забезпечена усім необхідним для якісного навчання в умовах “Нової української школи”

Педагоги розповідають: головне завдання гімназії — допомогти дітям здобути базову середню освіту. Тож жодних надмірних навантажень і поглибленого навчання окремих предметів тут не передбачено.

Освітяни наголошують, тепер “гімназія” – це не статус окремих навчальних закладів, а рівень освіти. І такі трансформації є неминучими в умовах реформування галузі. Запоріжжя вже кілька років активно працює над реалізацією нового освітнього законодавства та створенням належних умов, аби діти могли отримати дійсно якісні та необхідні для подальшого навчання знання.

У 90-тій гімназії наголошують: готові приймати на навчання випускників із садочків, що знаходяться поблизу, якщо батьків влаштовує розташування навчального закладу. Загалом же в умовах реформи у Запоріжжі за загальну середню освіту відповідатимуть 123 навчальні заклади. Із них — 11 початкових шкіл, 86 гімназій та 26 ліцеїв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: