circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відбудуться заходи до Всесвітнього дня боротьби з діабетом

14.11.2018, 11:32

text
Поділитися:

Сьогодні увесь світ відзначає День боротьби із захворюванням на цукровий діабет, метою якого є поширення інформації про те, що діабет – це велика соціальна та економічна загроза для людства. Гостроту проблеми визначає не тільки значне поширення захворювання, але і швидкий розвиток ускладнень, що призводять до інвалідності й смерті пацієнтів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за рівнем смертності діабет знаходиться на третій позиції після патології серцево-судинної системи та онкології; на діабет хворий кожен одинадцятий дорослий у світі або близько 3 % населення планети; щороку захворюваність діабетом збільшується на 5-7%, а кожні 12-15 років подвоюється, тому все частіше говорять про неінфекційну епідемію діабету.

На сьогодні цукровий діабет вразив близько 1,5 мільйона українців. У Запорізькій області на цю недугу хворіє 55,2 тис. людей (у місті Запоріжжя – 24,3 тис.), серед яких 9928 інсулінозалежних, у тому числі 386 дітей.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, пацієнти або люди, що відчувають певні симптоми захворювання, можуть звертатися до свого сімейного лікаря, який відповідно перенаправить пацієнта до лікаря-ендокринолога. На сьогодні у всіх кабінетах ендокринологів та стаціонарних ендокринологічних відділеннях області працюють школи з навчання хворих на цукровий діабет засобам самоконтролю, всі сімейні лікарі забезпечені приладами для виміру глюкози в крові (глюкометрами) та витратними матеріалами до них, де кожен пацієнт може виміряти рівень цукру в крові безкоштовно. Особи без цукрового діабету можуть визначати рівень глюкози в крові не рідше одного разу на три роки (після 45 років), а пацієнти, які мають фактори ризику (надлишкову вагу, артеріальну гіпертензію, близьких родичів, хворих на цукровий діабет) повинні визначати рівень цукру в крові не рідше одного разу на рік для якнайшвидшого виявлення хвороби. У Запоріжжі працює обласний клінічний ендокринологічний диспансер. Крім цього, відділення ендокринології є в Бердянській міській лікарні та Мелітопольській міській поліклініці №1.

З метою поліпшення якості надання медичної допомоги хворим на ендокринну патологію та з нагоди Всесвітнього дня боротьби з діабетом 15 листопада о 10.00 у культурно-діловому центрі «Луізіана» відбудеться семінар-нарада для лікарів-ендокринологів «Актуальні питання діабетології».

Крім цього, для пацієнтів, хворих на діабет, 23 листопада о 10.00 у ПК «Орбіта» відбудеться практичний семінар. Головним організатором витупає громадська організація «Діабетик».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: