circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відбулася 53-я сесія міської ради

30.09.2020, 19:35

text
Поділитися:

На порядку денному 53-ї сесії з півсотні питань. Перед тим, як перейти до їхнього розгляду, депутати заслухали звіт фіндепартаменту щодо формування та освоєння коштів міського бюджету за останні 5 років. Як зазначили фахівці, за цей час було реалізовано чимало великих інфраструктурних проектів на кшталт будівництва нового терміналу аеропорту, оновлення міських парків, скверів та інших місць відпочинку. Великі зміни відбулися у роботі громадського транспорту. На новий рівень вдалося вивести медичну галузь. Також для подальшого розвитку місту вдалося заручитися підтримкою як українськи, так і закордонних фінустанов.

Фінансовим питанням особливу увагу депутати приділили й під час розгляду самого порядку денного. Як зазначив міський голова, цьогоріч бюджет розвитку міста міг би сягнути 2-х мільярдів гривень. Однак фактично сума не перевищує 500 млн. Все через те, що Запоріжжя не має жодної підтримки із боку держави та змушене власним коштом покривати витрати навіть на захищені статті бюджету. Так в чергове місто недоотримало держсубвенцію на освіту та медицину. То ж на сесію винесли питання щодо виділення 50-ти мільйонів гривень на зарплати медикам та освітянам.

Також за Надзвичайною кредитною програмою, держава мала допомогти місту із фінансуванням одразу кількох масштабних проектів. Серед них — реконструкція 53-ї школи, яка постраждала під час пожежі, Малої гуманітарної академії та Палацу дитячої та юнацької творчості. Попри те, що роботи на деяких об’єктах вже стартували, держава вирішила зменшити раніше виділене фінансування на 21 мільйон гривень. То ж тепер необхідно шукати гроші на продовження ремонтів у міській скарбниці.

Говорили на засіданні й про безпеку городян під час проведення місцевих виборів. Згідно із Постановою Кабміну, усі протиепідемічні заходи також мають фінансуватися з міського бюджету. То ж на розгляд депутатів винесли проект рішення щодо виділення майже 2-х мільйонів гривень на забезпечення виборчих дільниць дезінфекторами, засобами індивідуального захисту та безконтактними термометрами. І це при тому, що Запоріжжя взагалі не отримало коштів із держбюджету на боротьбу із коронавірусом.

Також на сесії більш ніж півтора додаткових мільйони гривень місто виділило на проведення профілактичних щеплень проти грипу працівникам бюджетної сфери. Ще майже 2 мільйони спрямували на зарплату мед працівників, які працюють військово лікарськихих комісіях. Виділили додаткові кошти на виплати зарплат та забезпечення безперебійної роботи “Запоріжелектротрансу” та передбачили гроші на наступний рік для початку процедури закупівлі ще 12-ти європейських трамваїв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: