circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відбулося прощання з Юрієм Баранніком

08.11.2019, 19:26

text
Поділитися:

Культурна втрата Запоріжжя. Сьогодні місто прощалося із запорізьким культурним діячем Юрієм Баранніком. В останній шлях його проводжали біля галереї сучасного мистецтва, яку він зробив з власної квартири. Ще при житті митець зізнався: цей творчий заклад у самому кінці Соборного проспекту він облаштував на спір.

Юрій Бараннік був музикантом, видавав джазові платівки запорізьких виконавців, пропагував сучасне мистецтво, одним із перших організовував ленд-арт фестивалі на Хортиці, а ще – досліджував історію конструктивізму у Запоріжжі. Попрощатися з Юрієм прийшло багато людей. Без сумніву, його вплив на культурне життя міста вагомий. Запорізький композитор Дмитро Савенко каже, в його пам’яті він залишиться навіки, оскільки багато зробив для того, аби він відбувся як людина, особистість та композитор. Та й вплив Юрія Баранніка на культуру міста дуже високий.

Запорізький скульптор Борис Чак каже, досі не може усвідомити смерть Юрія Баранніка. Вони були сусідами по дачах, і здається, наче вчора домовлялися про зустріч.

Власну галерею Юрій Бараннік придумав у 2006 році. Це було єдине на той час місце, де можна було побачити контемпорері арт – сучасне мистецтво. По роботам, які там експонувалися, було зрозуміло що в Україні є нового та цікавого. Звичайно, все це було б неможливим без Юрія Баранніка. Художня керівниця Театру поетичної пісні Олена Алєксєєва каже, він запам’ятався оптимістом та життєлюбом, і хоча всі знали, що він хворіє, залишався світлою та відкритою людиною.

Заступниця директора департаменту культури і туризму ЗМР Катерина Симонова додає, Юрій був позитивною людиною, не дивлячись ні на що, і запам’ятався він завжди посміхаючимся, завжди на позитиві і він насправді був дуже сучасною людиною.

Хоча Юрія Баранніка вже немає, та справа його – як це високо-парно не звучало – не залишиться на самоті. Він вважав Запоріжжя туристичним і культурним містом. Найкраще, що можна зробити на знак данині пам’яті, — продовжити його безцінні для розвитку Запоріжжя проекти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: