circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відбулося вшанування воїнів-інтернаціоналістів

17.02.2020, 21:12

text
Поділитися:

15 лютого 1989 року завершилось виведення радянських військ з території Афганістану. З нагоди цієї дати в Україні щорічно відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У Запоріжжі 15 лютого відбувся мітинг біля пам’ятника на Алеї Трудової Слави.

В Афганістані загинули 129 запоріжців. Біля меморіалу пам’яті воїнів-інтернаціоналістів збираються учасники локальних війн на території інших держав та родичі загиблих.

Олександр Ніжник, учасник бойових дій в Афганістані, каже, що в Афганістані було важко — водив колону “наливників”; спочатку ходили з Шигата на Кандагар, возили пальне для літаків, потім був наказ сидіти в Шиндаті, всю техніку отримали в Марах — нові камази — і возили далі з Багарма на Кабул. Так весь Афганістан об’їздив.

Крім Афганістану були ще Корея, Угорщина, Чехословаччина, В’єтнам, Африка та країни Арабського Сходу. Загалом було більш 20 локальних війн за участю збройних сил СРСР у 16 країнах світу.

Володимир Бреславович, учасник бойових дій в Чехословаччині, розповідає, що він служив десантником. Служба була важкою, а взагалі службою задоволений. Пройшов, як то кажуть, і Крим, і Рим.

Закінчення 10-річної війни в Афганістані її учасники вважають справжнім святом.

Керівник міського об’єднання Української спілки ветеранів Афганістану Валентин Зарва ділиться, що це кінець війни, кінець смертям, котрі були за 10 років в Афганістані. Це близько 15 тисяч молодих хлопців, які не повернулися з Афганістану. Сьогодні не просто святкують 31-шу річницю, а й виказують повагу учасникам бойових дій усіх локальних війн.

Зараз у Запоріжжі мешкає близько 9 тисяч воїнів-інтернаціоналістів, 5 тисяч пройшли Афганістан. Стосовно них місто продовжує реалізацію всіх соціальних програм.

Роман Омельянович, керуючий справами виконкому міської ради, запевняє, що запорізька міська влада, депутатський корпус, підтримував і підтримує ті програми, які стосуються в тому числі й воїнів-інтернаціоналістів — тих, хто був в Афганістані. Є певне коло осіб, яким систематично допомагають через програми соціального захисту.

— Від вашого імені, шановні мої бойові побратими, хочу подякувати міській раді, зокрема нашому міському голові, всім виконавчим службам за ту повагу, яку ми відчуваємо, за ту турботу, за ті програми, які дійсно працюють, — не в кожні області, не в кожному обласному центрі, а працюють у нас. Які направлені на захист прав інвалідів війни і членів сімей загиблих, — виказує вдячність Ніна Гурська, депутат міської ради, учасниця бойових дій в Афганістані.

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. На честь тих, хто не повернувся з чужих країв, пролунали постріли військового салюту. А до меморіалу воїнам-інтернаціоналістам вдячні запоріжці поклали квіти — їх було справді багато.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: