circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відбулися навчання на випадок коронавірусу

04.03.2020, 12:06

text
Поділитися:

Сьогодні у міжнародному аеропорту «Запоріжжя» відбулись обласні спеціальні тренування з працівниками закладів охорони здоров’я та Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України щодо дій під час виявлення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV. На практиці були відпрацьовані дії органів управління та сил спеціалізованої медичної служби цивільного захисту Запорізької області під час виявлення хворих, підозрюваних на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV.

Згідно з легендою навчань, до міжнародного аеропорту м. Запоріжжя рейсом «Стамбул – Запоріжжя» до обласного центру прибуло 54 особи зі Стамбула.

Під час проведення опитування та термометрії виявлено 2 особи, які мандрували країнами Західної Європи (Італія, Іспанія, Португалія, Греція, Болгарія) та одна особа, яка має підвищену температуру тіла 38,2 С та ознаки гострого респіраторного захворювання.

Медичним персоналом, який здійснює чергування в аеропорту, та працівниками КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» проведена тимчасова ізоляція осіб.

Лікарями інфекціоністами закладів охорони здоров’я м. Запоріжжя спільно з працівниками Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України організовано проведення вірусологічних лабораторних досліджень на грип та ГРВІ за допомогою швидкого тесту. Також визвано дві бригади швидкої медичної допомоги. За результатами тесту двом особам рекомендовано самоізоляція за місцем мешкання протягом 14 днів. Бригадами швидкої медичної допомоги з дотриманням вимог протиепідемічного режиму проведена евакуація особи з ознаками гострого респіраторного захворювання до обласної інфекційної клінічної лікарні.

Потім була проведена дезінфекція в при мішенях КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» та санітарних автомобілів, які залучались до транспортування контактних та хворих осіб.

– У Запорізькій області вживаються всі заходи щодо недопущення розповсюдження коронавірусу в регіоні. Ознаки захворювання на коронавірус дуже схожі на ознаки гострого респіраторного захворювання. На випадок виявлення захворювання медичні заклади та медики готові надавати необхідну кваліфіковану допомогу. Спеціальні навчання для лікарів відбулись в усіх медичних закладах області, в тому числі – у приватних лікарнях, − відзначила директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрація Вікторія Клименко.

За словами керівника Запорізького обласного лабораторного центру Романа Терехова, всі пасажири міжнародних рейсів в запорізькому аеропорту проходять тотальний температурний контроль. Щодня спеціалістами перевіряється стан здоров’я близько 450-700 пасажирів. На сьогодні жодного випадку захворювання виявлено не було.

Також медики нагадали основні правила профілактики захворювання: дотримуватися правил гігієни (необхідно ретельно мити руки), відмовитись від згубних звичок, дотримуватися режиму дня та харчування, а також знизити ризики спілкування з хворими людьми.

Після аеропорту навчання продовжилися в обласній інфекційній клінічній лікарні, яка за необхідності буде приймати пацієнтів з підозрою чи хворих на коронавірус.

Навчання довели, що служби цивільного захисту та працівники закладів охорони здоров’я злагоджено спрацювали та готові до оперативного реагування у випадку виявлення хвороби, спричиненої коронавірусом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: