circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відбулися онлайн-заходи з нагоди Дня Європи

18.05.2020, 08:52

text
Поділитися:

Вже 17 рік поспіль Україна відзначає День Європи у третю суботу травня. Україна – єдина держава не член Європейського Союзу, у якій на державному рівні відзначається День Європи.

Історія святкування Дня Європи розпочинається з 1949 року. Рада Європи відзначала однойменне свято у день свого заснування до 1964 року. Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи на саміті в Мілані у 1985 році, вирішивши увічнити день проголошення Декларації Шумана. Також 9 травня вважається Днем народження Європейського Союзу.

Зазвичай в Запорізькій області проводиться ряд тематичних інформаційних, культурно-мистецьких та спортивно-масових заходів за участю аматорських та професійних колективів. Це робиться, аби підвищити рівень поінформованості громадськості щодо європейської інтеграції.

У цьому році у зв’язку із запровадженням в Україні карантинних обмежень змінився формат відзначення Дня Європи.

Зокрема, для учнів шкіл тривають онлайн-конкурси:

для учнів 1-4 класів – конкурс малюнків на тему «Україна – серце Європи»

для учнів 5-6 класів – відеоконкурс на тему «Яка країна Європи цікавить вас найбільше? Чому?»

для учнів 7-11 класів – відеоконкурс на запропоновані теми: «Якою ви бачите Україну через 20 років?»; «Чи стала Україна за останні декілька років більш європейською країною?»; «Я – Європеєць»; «Як ви розумієте поняття «цінності»? Як саме кожна з них може бути реалізована на рівні держави та безпосередньо кожним із нас?».

У конкурсах беруть участь 33 малюнки та 40 відео від учнів загальноосвітніх шкіл.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок вітає усіх жителів Запорізького краю з Днем Європи та бажає мирного неба, радості та натхнення.

– Дорогі запоріжці, пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас. Ми завжди рівняємось на когось, і дуже добре, коли приклад дійсно вдалий. Ми часто звинувачуємо усіх навколо, якщо нам не вдається довести справу до кінця. А я завжди кажу – давайте робити разом! Менше критикувати, а більше проявляти ініціативу щодо своєї території. На сьогодні ми всі бачимо, як змінюється наша країна. Вона розквітає, вона стає більш сильною та розвиненою. І в цьому немає заслуги однієї людини. Це все наша з вами робота. Тому, жителі області, давайте запозичувати тільки кращі приклади та практики, давайте робити ще більше, щоб дуже скоро ми повноправно відзначали День Європи, як член Європейського Союзу, – звернувся до жителів Запорізької області Віталій Туринок.

Відзначення Дня Європи в Запоріжжі надає змогу переконатися у тому, що українське та європейське суспільства тісно пов’язані між собою не лише географічно, а й історично та духовно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: